4 סוגים של גנרטורים

כשמדברים על תחום הגנרטורים חשוב לדעת שאין מדובר על סוג אחד של גנרטור, אלא ניתן לחלק את העולם הזה לארבע קבוצות מרכזיות השייכות לתחומים שונים:

  1. גנרטור תעשייתי – גנרטור זה מתאים לתעשייה ולאתרי בנייה. סוג זה צורך דלק בכמות מאוד גדולה, ומנגד – מפיק כמות גדולה של חשמל.
  2. גנרטור ביתי – גנרטור זה מתאים לבתים בהם לא קיים שימוש בחשמל, בין אם מסיבות אידאולוגיות ובין אם מסיבות כלכליות. כמו כן הוא מתאים לבתים שמעוניינים בפתרון 'רזרבה' במידה ולא תהיה אפשרות להשתמש בחשמל, כמו בזמן הפסקת חשמל, אסון או במציאות של מלחמה. היתרון של הגנרטור הזה מתבטא בכך שהוא נייד וצורך כמות מועטה של דלק.
  3. גנרטור נייד – גנרטור זה מתאים לעסקים, טיולי קמפינג או לאירועים חברתיים. גנרטור זה הוא מהנפוצים ביותר להשכרה בשוק, שכן מדובר על גנרטור פשוט לתפעול וקל. רוצים לשמוע עד כמה קל? המשקל שלו נע בין 15 ק"ג ל-20 ק"ג, כשגודלו הוא 38*32 ס"מ, ובעל נפח דלק המגיע ל-5 ליטר.
  4. גנרטור מושתק – ההתאמה העיקרית של גנרטור זה היא למסיבות. מדוע? מפני שהוא יכול לפעול במשך זמן רב, ויחד עם זאת, בניגוד להרבה גנרטורים, הוא איננו מפעיל רעש במהלך  עבודתו.

יש המון סוגי גנרטורים, איך אוכל לדעת איזה גנרטור להשכרה אני צריך?

כפי שראיתם ישנם סוגים שונים של גנרטור כאשר לא תמיד קל לסווג את הצורך שלכם לגנרטור הספציפי לו אתם זקוקים. השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם בבואכם לשכור גנרטור היא – מה אתם מעוניינים לחבר לגנרטור?

כידוע כל מוצר חשמלי נושא עוצמה של צריכת חשמל המתורגמת בוואטים. ברוב המוחלט של המוצרים תוכלו לראות את הערך הזה במפרט הטכני של המוצר. עוצמה זו מכונה גם כן 'הספק', כאשר הגנרטור יפעל לפי ההספק של המוצרים שתחברו אליו ובתוספת של 400 וואט לטובת מרווח ביטחון. חשוב לדעת שלעולם לא מומלץ להעמיס מוצרים חשמליים על הגנרטור עד שתגיעו לצריכת החשמל המדויקת אותה הוא יכול לשאת. הנתון הזה איננו נתון מדויק ופעמים רבות הגנרטור עלול לקרוס אף בצריכת חשמל נמוכה יותר מהמצוין במפרט.

רוצים דוגמא לשימוש נכון בגנרטור?

נניח ואתם רוצים לחבר רמקול שצריכת החשמל שלו היא 400 וואט + מכונת פופקורן שצורכת 1600 וואט = סה"כ 2,000 וואט. מכיוון שיש צורך לקחת מרווח ביטחון של 400 וואט, הרי שקיבלנו את התוצאה הבאה: 2400W.

משמעות התוצאה הזו היא, שאם אתם מעוניינים לשכור גנרטור שיספק לכם תפוקה מעולה ובטוחה, עליכם לבחור בגנרטור של 2,400 וואט ומעלה.

כמה דלק צריך למלא בגנרטור?

אצלנו בביט, הגנרטורים מתודלקים על ידי דלק מסוג בנזין ואוקטן 95.

צריכת הדלק של הגנרטור מוערכת בליטר דלק לשעת עבודה. משמעות הנתון הזה היא, שאם האירוע שלכם מתוכנן להיות כ-5 שעות, עליכם לדאוג ל-5 ליטרים של בנזין.

עבור מי שלא יודע, את הגנרטור תוכלו לתדלק באופן עצמאי בתחנות הדלק השונות הפזורות ברחבי הארץ.

גנרטורים להשכרה בתל אביב – מבחר גדול של גנרטורים בביט!

חברת ביט מספקת מגוון גדול מאוד של גנרטורים במחירים אטרקטיביים, החל מגנרטורים של 1000 וואט ועד גנרטורים של 110KVA מושתקים (את משמעות הסימון הזה נסביר בהמשך המאמר). גנרטור להשכרה בתל אביב תקין פועל בין 10 שעות ל-15 שעות ברצף ומספק מתח רציף בלי תקלות פתאומיות. הגנרטורים רובם ככולם נכנסים בכל רכב שהוא ואף עם ציוד נלווה (זאת בהנחה והשארתם מקום פנוי ברכב). במעמד ההשכרה אנו כבר נדאג לסדר לכם את הציוד בצורה הטובה והנוחה ביותר ברכב.