רוב האנשים מגיעים לאירועים ומסיבות בגלל הריקודים, גם כאשר אין המדובר במסיבת ריקודים בהגדרתה. זה לא מפתיע, כי יש משהו מקפיץ במוזיקה, וכשיש דיג'יי בראש טוב, מעט מאד מהמוזמנים נשארים ישובים במקומותיהם, כי הוא יודע בדיוק למי לשים לב, מי צריך את הפוש הקטנטן שיניע אותו לקום ולרקוד, ולמי צריך להניח לנפשו, כי ממש ממש לא בא לו. אבל, בנוסף לדיג'יי מקצועי (או חבר שיכול להיות חובבן, אבל שיודע להיכנס לקטע ולהקפיץ), אפשר להשתמש גם באפקטים נוספים כמו תאורה למסיבות ואביזרים נוספים, כדי להפוך את האווירה לעליזה ולנתב אותה לכיוון הרצוי לכם.

אפקטים לרחבת הריקודים

 

מכונת קצף

מוכרת גם בשמות מכונת שלג, תותח שלג, תותח קצף וכן הלאה, תלוי בגודל של המכונה, בקמות הקצף שהיא מייצרת ובמורכבות הפעלתה. רוב מכונות הקצף להשכרה לא תדרושנה שירותיו של מפעיל מקצועי, אם כי הרציניות שבהן עשויות להצריך זאת. פתיתי השלג הנוצרים ממכונה כזו הם קלילים, אינם נדבקים לבגדים, אינם מכתימים או הופכים את הרצפה לדביקה, אלא פשוט נמוגים, בדיוק כמו פתיתי שלג אמיתיים. מצוינת לרחבות ריקודים הממוקמות בתוך אולם סגור או בחיק הטבע, ונותנת אפקט מיוחד בשילוב תאורה למסיבות כמו לייזר או תותח אולטרה.

מכונת עשן

עשן, כמו הקצף, אף הוא נחשב לאחד האפקטים המוצלחים לשדרוג רחבת הריקודים, אם כי, מומלץ שלא להגזים בו, על מנת שלא ליצור קוצר נשימה אצל רוקדים הרגישים לכך. אותו "עשן", הנוצר מנוזל בו ממלאים את מיכל מכונת העשן, יכול להגיע כחסר ריח או בריחות מיוחדים כמו בננה, לימון וכד'. הנוזל מגיע במיכלים המכילים חמישה ליטרים, ואחד הדברים שחשוב לוודא לפני השכרת מכונת עשן, הוא כי המיכל של המכונה עצמה מלא. מיכל מלא אמור להספיק למסיבה, אלא אם כן תחנקו את הרוקדים בסילון עשן קבוע ורציף (לא מומלץ, כמובן!).

מכונת בועות

אין ספק שזהו הגימיק החביב על מבוגרים וילדים כאחד . בועות שקפקפות-צבעוניות המציפות את רחבת הריקודים ומנצנצות בתאורה המיוחדת (שוב – המועדפות הן תאורת לייזר צבעוני או תאורת אולטרה), בצורה שגורמת גם לפרחי הקיר הביישניים ביותר רצון לקום מכיסאם ולהצטרף לריקודים. מכונת בועות מתאימה לאירועים המיועדים למבוגרים, לאירועים המיועדים למבוגרים ולאירועים המכילים קהל מעורב של ילדים ומבוגרים, מאחר, וכמו שכתבנו, נדיר למצוא אדם שאיננו נסחף בקסמן. שדרוג נוסף לבועות הצבעוניות, הוא הבועות האכילות, אשר אינן משוחררות לרחבת הריקודים באמצעות מכונת בועות, אלא באמצעות אקדח מיוחד, המלא בנוזל בטעמי פירות שונים או בטעם משקאות אלכוהוליים מגוונים.

לסיכום:
מוזיקה ודיג'יי מוכשר מהווים יופי של בסיס, אבל כיום, כשכל אירוע מתחרה בחברו בגימיקים ובאפקטים, יתכן שתזדקקו למעט יותר מכך. תאורה למסיבות ומכונות קצף, עשן או בועות, יכולים לתת למסיבה שלכם את התנופה הנכונה ולהפוך אותה מ"יופי של מסיבה" ל"מסיבה פיצוץץץץץ!".