יודעים מהו גנרטור?

ברור שאתם יודעים, מה הבעיה?!

אם עניתם "גנרטור הוא מכשיר אשר מספק חשמל, במקום בו אין נקודת חשמל זמינות" – צדקתם.
אבל האם אתם יודעים באמת מהו גנרטור?
סביר להניח שלא… אז כדאי שתקבלו מעט אינפורמציה.

השכרת גנרטור טוב

נכון שגנרטורים הם מכשירים בעלי מנוע שעובד על דלק (לרוב, על בנזין), ומטרתם לספק חשמל במקום בו אין נגישות למקור חשמל קבוע, אולם יש בהם הרבה יותר מעבר לכך. הידעתם, למשל, כי מטרת השימוש בגנרטור קובעת את המפרט שלו, ההספק ואלמנטים נוספים?

לגנרטור שימושים שונים. לדוגמא, אם אתם רוצים לצאת ליער, לחוף הים, או למקום שבו אתם רוצים להפעיל מערכות הגברה שהשכרתם, תאורה וכו' לצורך בילוי חברתי – תזקקו לגנרטורים מסוימים, אבל אם אתם זקוקים לגנרטור לצורך הפעלת מכשירי עבודה (מקדחות, דיסקי חיתוך ועוד) במקום שאיננו מחובר לרשת החשמל (כמו בניין חדש) – תזדקקו לגנרטורים שונים לגמרי.

לכן, תחילה, לפני השכרת גנרטור, יש לחשב את הספק צריכת חשמל הדרוש לכם: לדוגמה, אם אתם רוצים להפעיל רמקול שהשכרתם בהספק 1000 W ופרוג'קטור בהספק 500 W, אתם צריכים גנרטור שההספק שלו מעל 1500 W. בנוסף, על ההספק המדויק, רצוי להוסיף טווח ביטחון של כ-500 W נוספים. זאת אומרת שעליכם לשכור גנרטור שהספקו אינו פחות מ2000 W!

אם מדובר באספקת מתח לציוד אלקטרוני רגיש כרמקולים, מקרנים, תאורה וכד', יש לוודא שהגנרטור הינו מיוצב מתח AVR (וסת מתח אלקטרוני אשר מאפשר חיבור מכשירים רגישים), על מנת להגן עליהם מפני נפילות וקפיצות מתח שעלולות להרוס אותם.

צריכת דלק של גנרטור וסוג הדלק שהוא צורך, גם הם נחשבים לקריטריונים שיש להתייחס אליהם, כאשר בוחרים גנרטור לאירוע בחיק הטבע או הפעלות בשטחים פתוחים, על מנת שתוכלו להצטייד בכמות הדלק המספיקה ולא תיתקעו עם גנרטור יקר ומשוכלל אבל ללא דלק, או דלק שלא ניתן להשיג בכל תחנת דלק סמוכה בסביבה.

עוד קריטריון חשוב בבחירת גנרטור הוא היכולת לשנע אותו. כאשר מדובר בגנרטור שאמור לצאת לשטח, חשוב מאד לוודא, כי הגנרטור נייד וכי לא תצטרכו מנוף או רכב ענק כדי להובילו לשם. שינוע גנרטור שאיננו קל לשינוע, גם אם מחיר השכרתו זול, עלול לנפח את העלויות במידה ניכרת, שלא לדבר על כך שהוא עלול להיפגע בזמן השינוע.

גורם אחרון וחשוב, הוא קלות התפעול של הגנרטור. ברור למדי כי אינכם אנשי מקצוע בתחום, ולכן, גנרטור קשה לתפעול עלול להעמיד בפניכם אתגרים וקשיים, שיעיבו על ההנאה שלכם, במידה ומדובר בגנרטור לאירוע.

השכרת גנרטור בביט

אצלנו, כל הגנרטורים הם מהחברות הטובות והמובילות ביותר בשוק, צורכים כליטר דלק 95 בנזין לשעה-שעה וחצי של עבודה, כולם מיוצבי מתח AVR ונכנסים בקלות לכל רכב פרטי.

כאשר תגיעו אלינו לשכור גנרטור, תקבלו הדרכה מקצועית על הדלקת וכיבוי הגנרטור וכן, הסבר על תפעול מלא של הגנרטור במהלך האירוע שלכם.