תחום מערכות ההגברה התעורר מאד בשנים האחרונות, בעיקר, בשל הכניסה של אנשים פרטיים שמחליטים לארגן לעצמם ובעצמם את האירועים והמסיבות שלהם. יחד עם זאת, אם אתם לא מקצועיים, אתם עלולים להיתקל בלא מעט קשיים ואתגרים, אשר נוגעים לציוד המקצועי ולניואנסים הדקים שבין סוגי הציוד ומערכות ההגברה השונות אחד מהניואנסים האלה, עוסק בסוגי הרמקולים – ליתר דיוק, רמקולים פסיביים ורמקולים מוגברים. לא מדובר פה על יצרנים שונים או איכות שונה, אלא על גישות הגברה שונות, ואם תרצו, גם שלבים אבולוציוניים שונים של הרמקולים.

 

רמקולים מוגברים

מערכת הגברה וכיצד משתלבים בה רמקולים פסיביים?

רמקולים פסיביים הינם רמקולים שאינם כוללים מגבר בילט-אין בתוך הרמקול. כלומר, מערכת הגברה מסוג זה מפרידה בין הרמקול למגבר, מה שמעורר אינספור קשיים, כמו הצורך להיסחב גם עם מגבר וגם עם רמקול ולדאוג לשינוע זהיר ובטח של שניהם, הצורך לחבר ביניהם בדרך הנכונה (לא תאמינו כמה תקלות של חיבור לא נכון או של כבל שנשכח בבית ישנן, גם אצל אנשים מיומנים), להתאים את הרמקולים למגבר מבחינת ההספק וכן הלאה. אלה היו (ועודם) הרמקולים הפסיביים – האתגר בהתגלמותו.

רמקולים מוגברים – מהם?

לעומת הרמקולים הפסיביים, רמקולים מוגברים (המכונים גם רמקולים אקטיביים) הם תענוג אמיתי, למקצוענים וגם לחובבים. הם חוסכים לכם את הצורך בסחיבה כפולה, אתם לא צריכים לתהות איזה כבל מחבר ביניהם, וגם בעיית ההתאמה בין הרמקולים למגבר איננה קיימת, כי, מראש, הם מגיעים כשהם בנויים עם המגבר משולב בתוכם. הם קלים להרכבה, ובעיקר – קלים לשימוש, לתחזוקה ולתפעול. לרמקולים מוגברים יש וריאציות מתקדמות ייעודיות, כמו נגני MP3 מובנים ברמקול לקריוקי, רמקולים ממוזערים במיוחד המיועדים למסיבות ביתיות או לשינוע קל, בידוריות קריוקי מסוימות וכן הלאה. באופן פרדוקסלי לגמרי, חלק מהמקצוענים, שיש להם את פרקטיקת חיבור הכבלים, וגם יודעים איך לשנע נכון גם מגבר וגם רמקול, הם דווקא אלה שבוחרים בחיים הקלים וברמקולים המוגברים.

מי, בכ"ז, יכול להסתפק ברמקולים פסיביים?

כפי שניתן להבין, בגלל הצורך לשנע בנפרד ולחבר אותם למגבר ,תנועה ותזוזה ממקום למקום, אינן הצד החזק של הרמקולים הפסיביים. לכן, ברמקולים מסוג זה יכולים להשתמש כל מי שאיננו מנייד מערכת הגברה ממקום למקום. למשל, בתי עסק המשמיעים מוזיקה ללקוחותיהם, מסעדות המלוות את הארוחות במנגינת רקע, אולמות אירועים בהם ישנם אזורים מוגדרים למוזיקה ולריקודים, חובבי מוזיקה שמעדיפים לשמוע את המוזיקה שלהם גם בבית באיכויות טובות מעט יותר, ו… טוב… הבנתם את הפואנטה, לא? 🙂

בקיצור,
אם אתם צריכים לשנע ציוד הגברה ממקום למקום, או שאין לכם מושג איך מחברים כבל למגבר, לכו על הרמקולים המוגברים. מצד שני, אם אין לכם צורך בשינוע וכל מערכת ההגברה שאתם זקוקים לה היא נייחת וממותקנת, תוכלו להסתפק גם ברמקולים הפסיביים.

אם יש לכם ספק לאיזה סוג רמקולים אתם זקוקים, אתם תמיד יכולים להתייעץ איתנו, המומחים להשכרת רמקולים מצויינים!