אם אתם מארגנים מסיבה ביתית לרגל יום הולדת, יום נישואין, בת מצווה או סתם כי בא לכם לבלות ערב מהנה עם חברים, נושא המוזיקה, מן הסתם, כבר עלה על הפרק. וכאשר עולה נושא המוזיקה, יחד איתו צפה גם השאלה הקבועה "אנחנו צריכים מערכת הגברה?", אשר מוצמדת מיד לשאלה נוספת "איזו מערכת הגברה אנחנו צריכים?". הפעם, נעשה לכם סדר ולכבוד חג הפסח המתקרב, נענה על הקושיה הזו. 🙂

מערכת הגברה למסיבה ביתית

מערכת הגברה – הקריטריונים להחלטה האם אתם זקוקים לה

  • תקציב האירוע – בוודאי הקציתם סכום מסוים לכיסוי עלויות האירוע. ברוב המקרים, אתם יוצאים מתוך נקודת ההנחה שאין צורך לבזבז כסף על רכישת (או השכרת) מה שממילא יש לכם זמין בבית או בהשאלה מחברים (מערכת הגברה) ואתם נוטים לחסוך דווקא בסעיף זה. ניסיון כזה עלול לעלות לכם בהצלחתה של המסיבה הביתית, כאשר מערכת ההגברה הביתית והלא מקצועית עלולה שלא לעמוד בעומס הנדרש ממנה ולשבוק ברגע האמת.
  • סוג האירוע – אם אתם עורכים אירוע שמוזיקה מהווה חלק חשוב ממנו (למשל, מסיבת ריקודים או ערב קריוקי), כדאי לשכור מערכת מקצועית, גם אם אתם בטוחים שהמערכת הביתית שלכם מספיקה. זה בעיקר מאחר ומערכות שכורות מתוחזקות טוב יותר מאחיותיהן הביתיות, כך אתם יכולים לצמצם את הסיכון שהמערכת שלכם לא תעמוד בעומס ופשוט תיאלם דום. במידה ואתם עורכים מסיבת חיים שכאלה, מסיבת פרישה או מסיבה אחרת שהמוזיקה איננה מהווה חלק מהותי בה, תוכלו לוותר על שכירת מערכת ההגברה.
  • מיקום האירוע – לגודל השטח אותו צריך לכסות הסאונד ישנה חשיבות בבחירת מערכת ההגברה. אם המסיבה מתנהלת בתוך הבית, ובהנחה שאינכם גרים בבית בגודל של בתי האחוזה שאנחנו רואים בסרטים ובסדרות, מערכת הגברה שכורה בסיסית תספיק בהחלט. עם זאת, ישנן מערכות הגברה להשכרה באיכויות שונות ובעוצמות שונות, כך שאם המסיבה כוללת גם את הבית וגם את החצר/גינה, מומלץ לשקול שכירת מערכת מעט יותר עוצמתית.

לא פחות חשוב, החברה ממנה שוכרים

אם החלטתם שאתם שוכרים מערכת הגברה ואין לכם ידע או ניסיון בתחום, השתדלו לעשות זאת בחברה שתוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך. החל מאפיון הצרכים ובחירת מערכת ההגברה, דרך ההסבר כיצד לחבר את הכבלים ולמתקן את הרמקולים על הסטנדים בצורה יציבה ובטיחותית וכלה בעזרה בזמן אמת, במידה ואתם נתקלים בקושי כלשהו. חברה כזו מהווה את הגב שלכם ואת רשת הביטחון שלכם בעת המסיבה. וודאו כי אתם מקבלים מספר טלפון נייד של מי שיוכל לעזור לכם במידה ואתם מסתבכים עם הרכבת הציוד, אינכם בטוחים כיצד להפעיל את המיקסר וכן הלאה.