כאשר אנחנו חושבים על לחגוג אירוע, אנחנו חושבים על מזון, שתייה, מוזמנים, וכמובן, מוזיקה, הרבה מוזיקה. אם ניקח חתונה לדוגמה, נצטרך מוזיקה רקע ללפני הטקס, סאונד לברכות שהקליטו החתן, הכלה ושאר המוזמנים, מוזיקה שתלווה את החתן וכלה לחופה, סאונד ומיקרופונים לחופה עצמה, שיר לריקוד הראשון של החתן והכלה, ואחרי האוכל – הריקודים, שמטרתם להפוך את האירוע למשמח באמת. כל המוזיקה והסאונד הזה נשענים על מערכות הגברה, שלא רק רצוי שתהיינה איכותיות (מיותר לציין, נכון? 🙂 ), אלא שתעשו בהן את השימוש הנכון והאפקטיבי ביותר. לכן, הפעם ריכזנו עבורכם מספר טיפים, שיסייעו לכם להפיק את המרב ממערכת ההגברה ששכרתם לאירוע שלכם.

מערכות הגברה שימוש נכון

 

מערכות הגברה – כיצד תפיקו מהן את המקסימום?

בחירת מערכת ההגברה הנכונה לאירוע

בקריטריונים לבחירה בין מערכות הגברה שונות עסקנו מספר פעמים בעבר (למשל, במאמר 6 טיפים לבחירת ציוד הגברה מתאים למסיבה שלכם), אבל, בשל חשיבות הדבר, נזכיר כי הדבר החשוב ביותר הוא התאמת מערכת ההגברה לאירוע מכל הקריטריונים הרלוונטיים (קיום האירוע באולם סגור או בשטח, גודל השטח, צורתו, פרישת המוזמנים בתוכו וכן הלאה).

שימוש נכון במיקרופונים

למרות, שלכאורה, באירועים שבהם אין הרבה "דיבורים" (לדוגמה, מסיבת ריקודים בניגוד להרצאה) ובאירועים שבהם הפוקוס איננו על המיקרופון (למשל, חתונה בניגוד למסיבת קריוקי), למיקרופונים ישנה חשיבות גדולה לאיכות הסאונד המושמע, גם כאשר מדובר במשפטים ספורים. לכן, בחרו את המיקרופון, סוגו ואיכותו בקפידה, ובמידה ואתם משתמשים במיקרופון ידני (אלחוטי או חוטי), הקפידו לדבר באופן ברור ולמקם את המיקרופון בזווית ישרה לסנטר ולא לקרב אותו יותר מידי לפה.

סנכרון הסאונד עם הוידיאו

קליפים לבת/בר מצווה, ברכות לחתונה, סרטונים למסיבת חיים שכאלה וכד',הפכו בשנים האחרונות תוספת ויזואלית שהיא Must כמעט בכל אירוע. במידה וגם האירוע שלכם כולל וידיאו, יש לדאוג לוודא את הסנכרון בין האודיו לווידאו ולדאוג לעשות זאת זמן מספק לפני תחילת האירוע, על מנת שתוכלו לפתור את הבעיה בלי לחץ של זמן.

האירוע כולל הופעה חיה של זמר או נגן? כנראה שתצטרכו להתארגן לכך

מערכות הגברה שונות אינן זהות בהרכבן או באיכותן, ולכן, לעיתים, הן עלולות שלא להתאים באופן מושלם לאירוע שכולל שירה או נגינה בהופעה חיה. הקפידו לציין זאת בעת השכרת ציוד ההגברה, על מנת שלא להיתקע באירוע עם ציוד שאיננו מתאים לכך.

שכרתם שירותי איש מקצוע? בררו איזה ציוד הגברה הוא מביא איתו

אנשי מקצוע בתחום המוזיקה ומופיעים רבים (די ג'יי, מפעיל קריוקי, נגנים, זמרים, סטנדאפיסטים וכן הלאה) עובדים עם ציוד משלהם או שיש להם העדפות לציוד מסוים (למשל, מיקרופון מדונה). לפני שכירת מערכות הגברה, מומלץ ליישר קו עם איש המקצוע, לברר האם הוא מביא ציוד איתו ואיזה ציוד הוא מביא, ועם הנתונים הללו לגשת לחברת השכרת ציוד ההגברה. זה עשוי למנוע מכם למצוא את עצמכם במצב בו כל אחד מהצדדים בטוח שהצד השני אחראי להבאת הציוד, ובפועל, שעתיים לפני האירוע מסתבר שאף אחד מהצדדים לא דאג לכך.

לסיכום:
מערכות הגברה איכותיות חיוניות לא רק באירועים שמזוהים אוטומטית עם מוזיקה, אלא בכל אירוע בו מושמע סאונד שצריך להגיע כהלכה לאוזני המוזמנים. שימוש נכון במערכת יאפשר לכם להפיק ממנה את המקסימום.

השכרת מערכת הגברה על הפרק? לא יודעים במה או כיצד לבחור? נשמח לייעץ בכל עת, צרו קשר !