כאשר אתם מתכננים מסיבה, ישנם דברים שאתם עשויים לשכוח לטפל בהם, ואז, בערב המסיבה, להיזכר ששכחתם לקנות מפיות, זיתים מגולענים או כוסות חד-פעמיות. לא קרה שום אסון, אתם קופצים לסופרמרקט הקרוב ומשלימים חוסרים. מצד שני, ישנם מספר דברים שבשום פנים ואופן אסור לכם לשכוח לטפל בהם, כי כשתזכרו, עלול להיות מאוחר מידי. כל נושא המוסיקה במסיבה הוא כזה: אם לא תכינו דיסק מראש עם המוסיקה המועדפת, אם יפרח מזיכרונכם להזמין את הדיג'יי או מפעיל הקריוקי, אם תשכחו לשכור ציוד הגברה מתאים, לפרוש אותו ולעשות סאונד-צ'ק לפני תחילת המסיבה, אבוד לכם… המסיבה נדונה לכישלון, אפילו עוד לפני שהגיע המוזמן הראשון.

בחירת ציוד הגברה לאירוע

איך בוחרים ציוד הגברה למסיבה?

התייחסו למיקום המסיבה

ציוד הגברה הנדרש למסיבה בבית איננו זהה לציוד כזה הנדרש למסיבה בחיק הטבע או אפילו לציוד הנדרש למסיבה הנערכת בחצר הבית. זוהי הסיבה לכך שישנם הבדלים בין סוגי חבילות ציוד הגברה שונות.

אפיינו את פרישת הציוד

גם במסיבה ביתית וגם במסיבה הנערכת בחיק הטבע, יש ללמוד את הצרכים והשטח הקיים, ולשרטט מפת פרישה של הציוד, באופן שהסאונד יכסה את השטח במלואו. כך, למשל, אתם עשויים לגלות ששני רמקולים אינם מספיקים לכם ולשכור יותר.

התחשבו בשכנים

אם אתם עורכים מסיבה בביתכם, בחרו את הציוד המתאים מבחינת עצמתו למסיבות ביתיות, על מנת שלא תמצאו את עצמכם מסתכסכים עם השכנים, אחרי שהרמקולים העצמתיים ששכרתם הרעידו להם את כל הבית.

בחרו ציוד הגברה נוח וקל לפרישה והפעלה וודאו שאתם יודעים להפעיל אותו

אם אינכם מתכוונים להעלות הופעה מקצועית (וכנראה שאתם לא, כי אז כבר היה ברשותכם ציוד ההגברה הנחוץ להופעה כזו), לא תזדקקו לציוד הגברה מתוחכם, משוכלל ומסובך להפעלה. אבל, גם המיקסר הפשוט ביותר עלול להצטייר כמסובך ומאתגר עבור מי שלא פגש אחד כזה מעודו. לכן, רצוי, בנוסף להסבר שתקבלו מחברת השכרת הציוד, לבדוק כי אתם מפעילים את הציוד בקלות ואינכם נתקלים בבעיות יוצאות דופן.

וודאו כי הציוד כולל סטנדים נחוצים

אמנם, כאשר מדובר במיקרופון, סטנד לא תקין עלול לגרום אי נוחות קלה, אולם כאשר מדובר ברמקולים כבדים שאינם יושבים על הסטנדים המתאימים להם, זה עלול להסתיים בנזקים בגוף ונפש.

וודאו הימצאותם של מקורות מתח זמינים ונגישים שיוכלו לעמוד בעומס

זוהי אחת הנקודות הכאובות ביותר. מכיוון שאנחנו לא "רואים" חשמל, קל לנו לפעמים לשכוח כי מכשירים חשמליים פועלים באמצעותו וכי כל מכשיר או פריט ציוד הגברה יוצר עומס על רשת החשמל. גם כאשר המדובר במסיבה הנערכת בבית, כדאי לבדוק את מסוגלותה של הרשת לעמוד בעומס. במידה ואיננה מסוגלת, או שהמדובר במסוגלות גבולית, עדיף להצטייד בגנרטור בנוסף, ולא לבלות את הערב בשירה בציבור לאור נרות. 🙂

לסיכום:
גם בעת הלחץ והעומס הגדול שבהכנות למסיבה, אל תשכחו לטפל בבחירת ציוד ההגברה המתאים, שכן, במידה ותשכחו או תזלזלו בו, אתם עלולים לגרום למסיבה להסתיים, עוד לפני שהתחילה.