אם ערכתם (או ביליתם) ביותר ממסיבת קריוקי אחת, בוודאי שמתם לב, כי ישנם הבדלים בכמות הציוד ובסוג הציוד בו נעשה שימוש. כאשר תשאלו את המארגנים לפשר הדבר, ברוב המקרים, תיענו במשיכת כתפיים ובתשובה "ככה הגיעה ערכת הקריוקי". ובכן, כמו "מחשב", "מקרר", "תנור אפייה" או "ציוד הגברה", "ערכת קריוקי" והגרסה הניידת שלה – "בידורית ניידת", הם שמות כלליים שמעידים על מטרת הציוד, אבל אינם אומרים לכם דבר וחצי דבר על הרכבו, הסוג שלו או איכותו.

איך בוחרים ערכת קריוקי?

מה מכילה ערכת קריוקי בסיסית ומה אתם צריכים?

ערכת הקריוקי הבסיסית כוללת רמקול/רמקולים, מיקרופונים (אלחוטיים או עם חוט), מיקסר אומנים (משוכלל או בסיסי), מחשב נייד, חיבורים וכבלים. מכאן, הדברים מתפתחים ומסתעפים, כשכל ערכת קריוקי מכילה מבחר שונה של אפשרויות:

  • רמקולים – לרמקולים לקריוקי יש קשת רחבה של עוצמות ואיכויות, אשר הבחירה ביניהן נעשית, לרוב, על פי גודל השטח שהם צריכים לכסות עם הסאונד. אל הרמקולים נלווים (או שלא) סטנדים, אשר מאפשרים לכם לעגן אותם בנוחות ובבטחה.
  • מיקרופונים – כאן תמצאו בחירה בין מיקרופונים קלאסיים (עם כבל) לבין מיקרופונים אלחוטיים שיאפשרו לשרים לנוע ללא מגבלות. מספרם של המיקרופונים משתנה (לרוב, בערכה הבסיסית מוצעים אחד או שניים).
  • מיקסר אומנים – יכול להיות בסיסי ביותר, או אם יש צורך אפשרי לדאוג להשכרת מיקסר משוכלל עם אפקטים שונים. אם הינכם מתחילים בתחום ועלולים לאבד ידיים רגליים וראש בין הכפתורים והמתגים השונים, השתדלו לדבוק במיקסרים הקרובים לרמת הבסיס + אפקט אחד או שניים (למשל, אקו).
  • מחשב נייד – המחשב הנייד מגיע באיכויות משתנות ועם כמויות שונות של שירים. מומלץ לבחור מחשב נייד אמין ומאיכות טובה ולבחון את השירים הקיימים על ידי בדיקה מדגמית. כלומר, ברור שאין צורך לעבור על 8,000 שירים אחד-אחד, אלא לבדוק האם השירים שאתם חושבים שהמוזמנים ירצו לשיר נמצאים שם. פספוס אחד או שניים לא יהרוג לכם את המסיבה, אבל בהחלט מומלץ לבדוק בגדול ז'אנרים ולהיטים מתקופות שונות.
  • חיבורים וכבלים – כאן, תמצאו סוגים שונים של אמצעי הקרנה וחיבור אליהם. לדוגמה, חיבור לטלוויזיה (במידה והמסיבה נערכת בבית), מסך הקרנה (בגדלים שונים) ומקרנים באיכויות משתנות. הבחירה בין אמצעי ההקרנה נעשית על פי מיקום מסיבת הקריוקי (בית או מסיבת קריוקי בחיק הטבע), לפי שעות המסיבה (הדרישות מהמקרן משתנות לפי כמות האור הקיימת), כמות המוזמנים (מסך גדול יותר ומקרן איכותי יותר יבטיחו שגם קהל גדול יותר יוכל לצפות במילים בקלות) וכן הלאה. חברה השכרת ציוד קריוקי מקצועית תוכל לייעץ לכם ולהתאים לכם את ערכת הקריוקי המתאימה, על פי הנתונים שתספקו לה.

למה לשכור ערכת קריוקי ולא להרכיב אחת כזו לבד?

ערכות קריוקי להשכרה בת"א הופכות את חייכם לקלים, מאחר והן אינן מחייבות אתכם להתמצא בסוגי הציוד, ביצרנים ובאיכויות. במרבית המקרים, הן מגיעות במזוודה אחת ניידת, עם ציוד שמתחבר לחשמל או לגנרטור והן נחשבות לקלות להרכבה ולהפעלה. למרות זאת, במידה ואינכם רוצים להתעסק עם ציוד, אלא להתפנות למוזמנים ולהנאה מהמסיבה, תוכלו לשכור לערב אחד מפעיל קריוקי מקצועי, ולהותיר בידיו את האחריות להפעלת המשתתפים במסיבה.