לפני כשלושה עשורים, DJ מקצועי היה Must בכל אירוע של מי שמכבד את עצמו. שנים לאחר ש-DJ (ר"ת ל- Disc jockey) כבר היה מקצוע מכובד ומבוקש בכל רחבי העולם, בשנות השמונים העליזות, כאשר הדיסקוטקים החליפו את מסיבות הריקודים, פגשנו את ה-DJ מתקלט גם בארץ. בתחילה פגשנו אותו רק באירועים גדולים, אבל, זמן לא רב לאחר מכן, הוא הפך לנחוץ גם בחתונות, בר מצוות, בריתות ובכל אירוע פרטי משמח. כאשר הזמנת DJ מקצועי לאירוע שלך, ידעת שהפינה של המוסיקה סגורה, למוזמנים שלך יש מישהו אחראי ומקצועי שמתקלט ומקפיץ אותם ולך, כמארגן/ת או מארח/ת, יש לפחות דאגה אחת (גדולה) שיורדת מעל ראשך.

DJ מקצועי

כיום, אנחנו פוגשים DJ לאירועים המספק שירותי מוסיקה בעיקר באירועים גדולים, במסיבות יער, במועדונים וכדומה. את מילוי משבצת המוסיקה ההכרחית ואת מקומו של ה-DJ במסיבות פרטיות ובאירועים הקטנים יותר תפסו אמצעים אחרים, למשל, ערכות קריוקי ובידוריות למיניהן.

מתי נזדקק ל-DJ מקצועי?

הנה מספר מקרים לדוגמא:

  • כאשר מדובר באירוע בו המארגן עסוק בתיאום של פעילויות נוספות – אין טעם לקרוע את עצמך ולתזז בין קבלת המוזמנים, דאגה לתאורה, תזמון הוצאת המזון וכן הלאה. אדם אחד בודד איננו יכול לעשות הכל יחד. מוסיקה לאירועים היא אחד הדברים שתוכל להוריד בקלות מרשימת המטלות שלך.
  • כאשר מדובר באירוע שהצלחתו הכרחית – במקרה כזה אין מקום לטעויות. למרות גישת ה"עשה זאת בעצמך" החסכונית הרווחת בארץ, לא כל אחד יכול לעשות כל דבר, ובטח שלא להיות DJ.
  • כאשר מדובר באירוע שבו המארגן/מארח חייב להקדיש את כל תשומת ליבו לאורחים – כאשר מדובר באירוע שמחייב את המינגלינג של המארח בין המוזמנים (כחתונה או ברית מילה), אין טעם לקחת על עצמך תפקיד שמישהו אחר יכול לעשות, ובהצלחה רבה יותר ממך.

שימו לב: ל-DJ מקצועי ישנו ציוד מקצועי המתוחזק היטב, מאחר והוא כלי העבודה היומיומי שלו. גם במקרים בהם אינכם זקוקים ל-DJ מקצועי והחלטתם לתפקד ערב אחד כ-DJ, איכות הסאונד חשובה מאד. כחובבנים, האורחים יעגלו פינות ויסלחו לכם אם תפשלו במעבר בין טראק זה לאחר, אולם אם את כל הערב הם יצטרכו לבלות בשמיעת צפצופים ושריקות מרמקולים ישנים, או מגבר שפעם עובד ופעם לא, על כך – לא יסלחו לכם. זלזלו בטיב הסאונד והאירוע שלכם יתפרק ויתפורר במהירות. לכן, ציוד טוב הוא הכרחי. ציוד הגברה למסיבות ולאירועים הוא גורם שאין להקל בו ראש, ולכן, דאגו שחברת השכרת ציוד הגברה תהיה אמינה ומקצועית, ציוד ההגברה עצמו יהיה תקין ובמצב טוב וינוסה לפני האירוע עצמו, על מנת שלא תצטרכו לאלתר פתרונות עוקפי ציוד הגברה במהלך האירוע עצמו.