אם אתם מארגנים אירוע באולם או מתכננים מסיבה בחיק הטבע וחושבים על השכרת ציוד לאירועים, אחת הדילמות העולה בין הדילמות הראשונות, היא השאלה האם לשכור ערכת בידורית קיימת אשר מוצעת לכם בשלמותה As is או להרכיב אחת כזו משלכם מפריטי ציוד בודדים.

השכרת ציוד לאירועים

למה כדאי לבחון השכרת בידורית?

כלל האצבע המנחה גם כאן, אומר כי אם אין לכם העדפות מסוימות, שהינן תוצאה של ניסיון-עבר או המלצות של מקצוענים, מומלץ להעדיף השכרת בידורית מושלמת, אשר מוצעת לכם כעסקת חבילה. ערכה כזו, כאשר היא מורכבת עבורכם על ידי חברה המתמחה בתחום (למשל, חברה בעלת ניסיון רב בהשכרת ציוד הגברה) תבטיח שלא תהיינה פאשלות בחיבור בין הרכיבים השונים (לדוגמא, חיבורים שאינם תואמים והבדלי מתח בין הפריטים השונים), שלא תגלו חוסרים בציוד ("לא אמרת שאתה מביא את המגבר?" "לא, אתה היית אמור להביא אותו!"), שלא תתקעו עם סטנדים שאינם מתאימים ("מי הביא סטנד לפרוז'קטורים במקום סטנד מתאים לפאר לדים?!?!") ועוד תקלות דומות, שכולנו יודעים שעלולות להתרחש. ערכות מוכנות, לדוגמה, בידורית קריוקי, לרוב תכלולנה את הציוד הקל ביותר להרכבה ולהפעלה שאשר ניתן להשיג. ברוב המקרים, הסכום שתשלמו עבור ערכה כזו אף יהיה זול, יחסית לסכום מחירם של הפריטים אם תשכרו אותם כבודדים.

מתי תוכלו להרכיב בעצמכם את הציוד לערכה הנדרשת?

כאשר זה איננו האירוע הראשון שלכם ויש לכם ניסיון טוב עם ציוד מסוים או העדפות לציוד זה או אחר מאחר ואתם מכירים את צורת ההפעלה שלו, תוכלו להרשות לעצמכם לבחור בעצמכם את הפריטים על פי טעמכם, דרישותיכם והעדפתכם. יתרון הניסיון יעמוד לצידכם גם כאשר תצטרכו לחבר בשטח לפני האירוע את כל הרכיבים הבודדים ולאחד אותם לכלל מערכת ציוד תאורה עובדת ואפקטיבית. אותו הניסיון גם יסייע לכם באלתור בשטח בזמן אמת, במידה ויתברר שהצ'ק ליסט שערכתם היה חסר, מישהו פישל ושכח להביא את המחברים הנכונים או את הסטנדים הנחוצים.

רובד נוסף בהחלטה – השכרת בידורית בפריטים או קומפלט?

אספקט לא פחות חשוב מההחלטה על ערכת קריוקי או פריטי ציוד בודדים, היא ההחלטה האם לרכז את הקניה כולה במקום אחד, או לפזר אותה בין חנויות שכל אחת מהן מתמחה בתחומה. גם כאן, יש סיבות רבות בעד ונגד כל אחת מההחלטות. אבל לא משנה מה תחליטו, עליכם לוודא כי הציוד שאתם שוכרים מתוחזק באופן שוטף ובמצב טוב, וכי החברה המשכירה לכם אותו הינה חברה רצינית ומנוסה, אשר תעמוד לצידכם בזמן הבחירה ותהיה שם גם במקרה שתתרחשנה תקלות.

אם אינכם יודעים כיצד לבחור חברה מקצועית מנוסה ואמינה, תוכלו להיעזר במאמר שכתבנו עבורכם – השכרת ציוד לאירועים – 3 סימנים שמדובר בחברה מקצועית. אם אתם זקוקים להכוונה וייעוץ הנוגעים לבחירת הציוד ולהחלטה בין הערכות השונות, תוכלו להתייעץ במקצוענים בעלי הניסיון של ביט השכרת ציוד.