חינה כבר מזמן איננה נחלתן של עדות מסוימות בלבד, מכיוון שיותר ויותר צעירים עורכים טקס חינה (בעיקר בסגנון המרוקאי), סתם בשביל לחגוג וליהנות מהמוסיקה, מהאוכל ומהחוויה עצמה. בין אם אתם בני אחת מהעדות בהן נהוג הטקס, ובין אם לא, התפאורה המהממת, התלבושות הצבעוניות (כן, לא רק תלבושות החתן והכלה, כל המשתתפים בחינה לבושים בכפתנים בצבעים מרהיבים כבורדו, זהב, טורקיז ופוקסיה), האוכל הזורם בשפע והמוסיקה האתנית העליזה, נחשבים להפקה של ממש ולחוויה טרנדית, שכל מי שמשתתף בה ירצה לחזור עליה שוב ושוב.

השכרת ציוד לטקס חינה

איך חוגגים חינה?

היות וזרימה חלקה של הערב מהווה חלק מהותי בהצלחתו של טקס החינה, ריכזנו עבורכם, הזוגות החושבים להיכנס להפקה מסוג זה, חמישה טיפים חשובים בנושא:

  • בחירת המקום לקיום טקס החינה – נוסף לתקציב, ישנם גורמים נוספים בהם יש להתחשב בעת הבחירה, למשל, כמות המוזמנים – במידה ומדובר במספר קטן של מוזמנים, תוכלו לערוך את החינה בבית או במסעדה קטנה, בעוד כמות גדולה יותר תכריח אתכם להעתיק את החגיגה לאולם אירועים על כל המשתמע מכך (ציוד הגברה, תפאורה וכן הלאה).
  • מוזמנים שאינם מצויים ברזי החינה – טקס החינה ושלביו אינם תמיד ברורים לכל המוזמנים, ותמיד יהיו האורחים שזוהי השתתפותם הראשונה בטקס מסוג זה. סביר להניח אף כי אותם אורחים יתביישו לשאול את הסובבים אותם מהי משמעותו של כל שלב בטקס. כאן, תוכלו לרתום לעזרה את הדיג'יי, ולתדרך אותו לספק הסבר קצר על כל אחד מהשלבים השונים.
  • תלבושות המוזמנים – במידה והחלטתם לשכור חברה המארגנת את החגיגה ומספקת תלבושות לאורחים, הכריזו על כך בשלב המתאים ברמקולים והפנו את המוזמנים לאזור בו מאוחסנות התלבושות. כך תוכלו להבטיח גם את השתתפותם של הביישנים שבאורחים, מבלי להמתין שיפנו אל כל אחד מהם באופן אישי.
  • מוסיקה אתנית אותנטית – במידה ואתם שייכים לעדה החוגגת את החינה באופן מסורתי, וודאו כי ברשות התקליטן מבחר גדול ומתאים של שירים ומוסיקה, התואם לעדתכם. תוכלו לארגן עבורו, בנוסף, מוסיקה אותנטית הודית, פרסית, מרוקאית, עירקית או תימנית, לפי הנדרש.
  • תפאורה – כאן, רק השמיים הם הגבול (כמובן, במידה ותקציבכם מאפשר זאת),כיוון שמדובר לא רק בתפאורה לאירוע (אוהל חינה, ארמון מרוקאי וכן הלאה) ובפינות הישיבה האוריינטאליות, אלא גם בבחירת דרך כניסת הזוג הצעיר למקום האירוע. במידה והאירוע מתקיים בקומת הקרקע, יוכלו בני הזוג להיכנס למקום רכובים על גמל או סוס, ובמידה ולא – באפריון הנישא בידי ארבעה גברים חסונים, הלבושים כמיטב המסורת.

טיפ אחרון ודי…
במידה ואתם מחליטים להיעזר בחברת הפקה וציוד לאירועים שתארגן את האירוע מתחילתו ועד סופו או במספר ספקי שירותים עצמאיים שונים, דאגו לקבל עליהם המלצות ממקור ראשון מחוגגים שחגגו טקס חינה, בו הם סיפקו את שירותיהם (וגם אזהרות, כמובן). חשוב מאד לוודא כי הם מתמחים בחינה, מכיוון, שכמו שכבר ניתן להבין, טקס החינה דורש טיפול מקצועי, השונה מאירועים אחרים.