כולם כבר מסכימים על כך שמסיבת קריוקי היא אחת מהמסיבות הכיפיות שאפשר לארגן, בעיקר בגלל שהיא מאפשרת לנו להתפרק, לשיר במלוא גרון, ולהעמיד פנים, ולו לחמש דקות, שאנחנו לא מי שאנחנו, אלא זמר/ת מפורסם, הניצב באור הזרקורים וזוכה באהבתו האינסופית של קהל המעריצים שלו. אין ספק, חמש הדקות של האופוריה הזו, שוות את הפדיחה של לשמוע את עצמך בהקלטה למחרת… 🙂 אבל, למסיבות קריוקי יש אספקט נוסף, פרקטי יותר, שהופך אותן לכל כך כיפיות (והפעם, למארגנים שלהן) – קל מאד לארגן אותן, וכיום, בזכות ערכות הקריוקי הקיימות המוצעות להשכרה, אפילו קל יותר מבעבר. אבל, כאשר אנחנו מסתמכים על ערכת קריוקי להצלחת המסיבה שלנו, צריך לבחור את הערכה הנכונה, המתאימה לצרכי למסיבה שלכם.

רמקול קריוקי

בוחרים ערכת קריוקי? הנה מה שאתם צריכים לבדוק!

היות וערכות קריוקי הן שם כולל למגוון גדול של ציוד שמטרתו הפעלת מסיבה כזו, המבחר הוא גדול, וכך – גם האפשרויות שלכם לפספס ולבחור את הערכה הלא מתאימה לכם. הנה ארבעה קריטריונים חשובים שאתם חייבים לוודא:

  • כמות המוזמנים למסיבה – מסיבת רווקות מצומצמת בוילה תדרוש ערכת קריוקי מתוחכמת הרבה פחות מאשר ערב גיבוש ארגוני רב-משתתפים. הגיוני, נכון? באירוע השני תזדקקו לרמקול קריוקי עצמתי (או אפילו יותר מאחד), מסך הקרנה גדול יותר, מקרן משוכלל יותר וכן הלאה, בעוד הראשון, יאפשר לכם בחירת רמקול קריוקי עצמתי פחות וכד'.
  • המוזמנים, גילאיהם וטעמם המוזיקלי – רוב המחשבים הניידים הכלולים בערכות הקריוקי כוללים אלפי שירים, שפחות או יותר, אמורים לכסות את כל מגוון הבקשות וההעדפות. אבל, אם אתם מארגנים ערב קריוקי בסגנון שנות השישים, או מסיבת קריוקי-חאפלה, רצוי לוודא שאכן אותם אלפי שירים שבמחשב כוללים גם את השירים מהז'אנר הרצוי, אחרת, במקום מסיבת קריוקי בסגנון האייטיז, אתם עלולים למצוא את עצמכם במסיבת קריוקי בסגנון שרה'לה שרון, למשל.
  • מיקום המסיבה – אירוע המתרחש בשטח פתוח תמיד ידרוש ציוד עצמתי יותר מזה המתרחש באולם סגור, בשל הרוחות הנושבות ומכשולים כמו עצים וסלעים, שממסכים את הצליל. אם אתם רוצים לוודא כי כל מי שנמצא בתחומי המסיבה אכן יוכל ליהנות ממנה, תצטרכו מסך גדול יותר (ולכן, גם מקרן משוכלל יותר), רמקול קריוקי עצמי וכו'.
  • המודולריות של הערכה – ישנן ערכות קריוקי גמישות, אשר, במקרה הצורך, ניתן לשדרג את אחד מהרכיבים שלהן (או יותר מאחד). ערכות אחרות, תעבודנה רק עם הציוד הנמצא בהן. לכן, במקביל להתייעצות עם חברה להשכרת ציוד המשכירה לכם את הציוד, אפיון הצרכים שלכם והתאמת הערכה המתאימה, וודאו, כי במידה והצרכים ישתנו (לרוב, יגדלו), הערכה תוכל להתמודד עם הרכיבים הנדרשים והם אכן עומדים להשכרה באותה החברה. הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות, זה להתחיל לשחק בפאזל-ערכת-קריוקי עם חברות שונות, שתי דקות לפני תחילת האירוע.

ערב קריוקי זה קללל, אם עושים אותו נכון. ברגע שתתפסו את העיקרון, כבר שום דבר לא ימנע מכם לערוך מסיבה אחר מסיבה אחר מסיבה… 🙂