בואו נתחיל בהצהרה מפתיעה:

אין באמת דבר כזה בידורית קריוקי!

כלומר, אכן ישנן חבילות ציוד שונות קומפקטיות וניידות (בידורית), המיועדות לארגון מסיבה או ערב קריוקי בכוחות עצמכם, אבל אותן חבילות משתנות בין חברה אחת לחברתה, כך, שאם חשבתם להתקשר לחברת השכרת ציוד מבלי לדעת מה ערכות הקריוקי והבידוריות מכילות, אתם רוצים להזמין, וגם לקבל בדיוק את מה שאתם זקוקים לו, כדאי שתחשבו שוב. 🙂

בידורית קריוקי

הבה נחזור שני צעדים אחורה, ונבדוק:

מהי בידורית ניידת ומהי בידורית קריוקי?

בידורית הינה מערכת הגברה ניידת, המכילה בתוכה את כל הנדרשת מבחינת ההגברה לעריכת אירוע במקום שאין בו מקור מתח (חשמל). המקום יכול להיות החצר שלכם, חורשה, חוף הים, פארק או אי תנועה (שכמובן, הרבה פחות מומלץ 🙂 ). המצבר הנטען בתוך הבידורית הוא זה המספק לה את המתח הנדרש, ולכן, בעת בחירת בידורית, הוא אחד הקריטריונים הראשונים שאותם יש לבדוק ולהשוות בין הבידוריות השונות. זמן ההטענה של המצבר משתנה, כמו גם הזמן שהוא יכול לספק חשמל, כך שגם זהו שיקול חשוב בבחירה.

מה עוד צריך לבדוק בעת השכרת בידורית?

גורם נוסף אשר עלול להשתנות בין הבידוריות השונות הוא גודלן ויכולת הניוד שלהן. גם בידורית בגובה מטר או במשקל הקרוב ל-20 קילו עדיין תיכלל תחת הקטגוריה של "בידורית ניידת" (מאחר והניידות של הבידורית נמדדת ביחס לציוד ההגברה הרגיל), אבל ספק רב אם תזדקקו לכזו בשביל מסיבה קטנה שאתם עורכים למספר מצומצם של חברים.

עוד קריטריון לבחינה בהרכב בידורית הקריוקי שמוצעת לכם הוא המיקרופון הנלווה אליה. כיום, לבידוריות נלווים שני סוגי מיקרופונים עיקריים: מיקרופונים אלחוטיים ידניים ומדונות אלחוטיות. הבחירה ביניהם תתבצע על פי הצורך שלשמו מושכרת הבידורית – אם אתם עורכים מסיבת ריקודים או סתם משמיעים מוזיקה, תוכלו לבחור במיקרופון הרגיל, בעוד שאם אתם צריכים לנוע ממקום למקום, וזקוקים לשתי ידיכם (למשל, כמו בעת מופע קסמים), עדיפה המדונה האלחוטית.
הקריטריון האחרון אותו יש להשוות בין הבידוריות השונות המוצעות לכם הוא הכניסות והיציאות. למשל, כניסת ה-USB הינה הכרח כאשר אתם רוצים להשמיע מוזיקה ממקור חיצוני כמו דיסק און קי, מחשב נייד או טלפון חכם. בנוסף לכניסות ישנן היציאות, למשל, יציאת האזניות, המאפשרת לכם להקשיב למוזיקה לבד, מבלי שהשאר ישמעו.

השכרת בידורית קריוקי – למי היא מתאימה?

אם ארגון מסיבות וערבי קריוקי איננו תחום העיסוק שלכם, ואתם מארגנים מסיבה רק מידי פעם, תוכלו להסתפק בהשכרת בידורית קריוקי לערב אחד. לעומת זאת, כאשר המסיבות שלכם תופסות תאוצה ואתם חשים כי זהו תחום שיתכן שאתם רוצים לעסוק בו, כדאי להשקיע ברכישה של ערכה או בידורית קריוקי איכותית, שתעמוד לרשותכם ותפטור אתכם מהתלות בחברות השכרת בידורית קריוקי או מחברות השכרת ציוד הגברה בכלל.