עריכת אירוע בבית הוא הפקה שלמה, שהכנתו עורכת שבועות (ולעיתים אף חודשים) של לחץ ההולך וגובר, עד לרגע שהוא מתנקז למספר השעות של האירוע עצמו, בהן, הכל צריך לעבוד במאת האחוזים, כדי שהאירוע יהיה מושלם בעיניכם. במהלך זמן הארגון (והלחץ שנלווה אליו), לא תמיד אנחנו מצליחים לקלוט שטעינו ואז, כאשר אנחנו מגיעים לזמן האירוע עצמו, מאוחר מידי מכדי לתקן אותן. ישנן מספר טעויות עקרוניות נפוצות, אשר אותם עושים מארגני אירוע ביתי כזה.

ארגון אירוע ביתי

הנה מספר מהבולטות בהן:

אם אין אני לי – מי לי

כן, אנחנו יודעים שאתם מולטי-טסקינג, יש לכם מיליון ידיים, ואתם יודעים לעשות הכל לבד, אבל אם האירוע באמת חשוב לכם, זה הזמן להתגבר על הבושה (ומשחקי האגו) ולהיעזר באנשים אחרים. אלה יכולים להיות חברים טובים שמציעים עזרה ("אפשר לעזור לך?" "או, טוב ששאלת! תוכלי לאפות עוגה עם 15 קומות ופרפר מרציפן סגול מלמעלה?") או באנשי מקצוע (כמלצרים, DJ, קייטרינג ועוד). במקרה של מסיבת יום הולדת לילדים, אם לא מתחשק לכם לבלות את הערב בחליפת ליצן, מומלץ לחשוב על מפעיל ומארגן מקצועי.

אופס, שכחתי

חוסר תכנון או תכנון לקוי הן הטעויות הגדולות והמשפיעות ביותר על הצלחתו של ארגון אירוע ביתי. מובן שאתם לא יכולים לזכור הכל לבד, לכן, מומלץ להיעזר ברשימות מסודרות וצ'ק ליסטים מפורטים לכל נושא. יש לארגן רשימת דברים שיש לעשות (ToDo Lust) המחולקת לחודשים ושבועות (בתחילת ארגון האירוע) והופכת למפורטת יותר (ימים ושעות) ככל שמתקרבים לאירוע עצמו. רשימה זו צריכה לכלול אף את האירוע עצמו, על מנת למנוע טעויות כמו זניחתן של מנות מסוימות במקרר. רשימה כזו מהווה את רשימת המקור לכל הרשימות והצ'ק ליסטים הקטנים יותר, אין צורך בתוכנות משוכללות וניתן לערוך אותה אפילו באקסל.

ציוד שאיננו מתפקד

נקודה כאובה מאד, אשר איננה בשליטתכם המלאה, אבל, בכ"ז, עלולה להעיב על שמחת האירוע. למשל, תכננתם מסיבת ריקודים סוערת, התארגנתם עם השכרת הגברה ומערכת משוכללת, אבל באירוע עצמו, משום מה, המערכת איננה פועלת (או דווקא כן פועלת, אבל מקפיצה את הפקק בארון החשמל שלכם). אמנם אין דרך למנוע את הבעיה לגמרי, אבל נתחיל בכך, שרצוי שהשכרת ציוד הגברה (וציוד אחר) תתבצע מחברות מנוסות ואמינות בלבד, ולא ביום האירוע עצמו, אלא לפחות יום אחד לפני כן. אמנם כך תשלמו יותר מהמינימום ההכרחי, אבל תוכלו לוודא שהכל עובד פיקס, ובמידה ולא – עדיין יהיה לכם מספיק זמן כדי לפתור את הבעיה.

ריכזנו את הטעויות החוזרות ונשנות כמעט אצל כל מי שמארגן אירוע ביתי, זה לא אומר שלא תעשו טעויות "משלכם". הדבר היחיד שאתם צריכים באמת לזכור הוא, שגם אתם רוצים שהכל יהיה מושלם, בשורה התחתונה, מטרתו של האירוע הזה הוא לחגוג וליהנות בחברת אנשים שחשובים לכם. לכן, אל תתנו לטעות זו או אחרת (גדולה ככל שתהיה) לקלקל את האירוע שלכם.