בחירת מערכת הגברה שאיננה מתאימה לצרכי האירוע שלכם, עלולה לחבל בו! זה אולי נשמע מופרך או מופרז, אבל בפועל, אין ספק שלחוש השמיעה שלנו יש מקום נכבד ביכולת שלנו לעבד מידע ובדרך בה אנחנו "חווים" אירועים מסוימים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, "ציוד הגברה" איננו מסתכם רק ברמקולים מתוצרת כלשהי, יהיו איכותיים ככל שיהיו. ישנו סוגים רבים של ציוד הגברה, חלקו אמנם נוגע ישירות לרמקולים (כמו רמקולים מוגברים), אבל מרביתו, נסב מסביב לכל הציוד הנוסף שנדרש לאירוע כדי שיתפקד היטב מבחינת הסאונד והסראונד.

מערכת הגברה ניידת

מה כולל ציוד הגברה?

  • ציוד פרטני ספציפי – בידורית אישית, חגורות הגברה, מיקרופונים מסוגים שונים (לאחיזה ביד, בסטנד, מדונה, אלחוטי וכיו"ב), מערכות כריזה, מגברים, סאבים, מיקסרים, רמקולים (רגילים או מוגברים), וכמובן, גם סטנדים, כבלים וגנראטורים.
  • מערכות מורכבות מראש – מכיוון שישנם צרכים החוזרים על עצמם אצל לקוחות שונים, ולא כל לקוח יודע להתאים לעצמו את הציוד המתאים או להרכיב אותו במיקום האירוע, חברות השכרת ציוד הגברה מציעות ערכות ומערכות ייעודיות, שברוב המקרים אינן פונות לקהל המקצועי (בעל הדרישות, שיודע מה הוא צריך/רוצה או שיש לו העדפות ברורות) אלא לקהל הרחב שפחות מתמצא ופחות בטוח בצרכיו. בין המערכות המורכבות והסטים ניתן למצוא ערכות כמו מערכת הגברה ניידת, ערכות קריוקי וכדומה.

כיצד מתאימים את ציוד ההגברה לאירוע?

  • לפי סוג האירוע – למשל, אם מדובר בהרצאה בה המרצה צריך להסתובב באופן חופשי על הבמה, כאשר הוא יוצר אינטראקציה עם קהל הצופים/מאזינים, בידורית אישית \ חגורת הגברה תהווה את הבסיס למערכת ההגברה שלו. במסיבת ריקודים סוערת – יידרש ציוד שונה לגמרי.
  • שטח פתוח או אולם סגור – אירועים המתבצעים בחיק הטבע ידרשו לא רק פרישה שונה של הציוד על מנת לכסות שטח גדול ככל שניתן, אלא גם ציוד שונה (למשל, רמקולים עצמתיים יותר, מיקרופונים אלחוטיים וכד').
    גודל שטח האירוע – נוסף על הקריטריון של שטח פתוח / סגור, מתווסף הקריטריון של גודל השטח. רמת האקוסטיקה שונה בין אולמות קטנים לאולמות בינוניים לאולמות גדולים. כל אולם בנוי בצורה שונה, ולכן, על מנת למקסם את התועלת המופקת מהציוד, יש לבחון אותו באופן ספציפי.
  • נוחות ניוד הציוד לשטח – ככלל, חשוב, בכל מקרה, לוודא כי קיים אזור מסודר לפריקת הציוד, קרוב ככל האפשר למקום קיום האירוע. אבל, במידה וישנן מגבלות, מומלץ לבחון את האופציה לשכור גרסה ניידת של הציוד, אשר מותאמת במיוחד למקרים כאלה מבחינת יכולת הניוד שלה, משקלה וכד'.
  • קלות הפעלת הציוד – במיוחד אם אינכם מקצוענים בתחום, ציוד מורכב מדי עלול לגרום לכך שלא תצליחו להתמודד עם פרישתו בשטח, חיבורו והפעלתו. במידה וצרכיכם אינם מכתיבים אחרת, מומלץ לבחור את הציוד הפשוט ביותר שתוכלו. במידה והדרישות מכתיבות ציוד מסובך, עדיף להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בהשכרת ציוד לאירועים בהרכבתו ובתפעולו.