בידוריות הפכו לחלק משמעותי מהנוף שלנו, בבית, באירועים, בהרצאות ניידות, בחיק הטבע, ובעצם, בכלל מקום בו נדרשת מערכת הגברה של רמקול, מיקסר מותאם ומיקרופון. הבידוריות הפכו את מלאכת ההגברה לקלה ונגישה יותר לכולנו, במיוחד במקרים בהם מערכת הגברה מותקנת ומקובעת עלולה לפגוע בעצם הפעולה אותה אנחנו צריכים לבצע. למשל, מדריך טיולים הנדרש לנוע ממקום למקום, לא יוכל לעשות זאת בנוחות, כאשר הרמקולים (המגבירים את קולו) מותקנים באזור אחד, ואילו הוא והקבוצה אותה הוא מלווה מצויים במקום אחר. סוג אחר של בידוריות נפוצות הן בידוריות הקריוקי, שגם להן, אינספור ואריאציות.

בידורית נטענת

השכרת בידורית נטענת או בידורית תלויה בחשמל?

גם כאשר אנחנו יוצאים לחיק הטבע ניתן לקבל חשמל ממקור מתח, אולם במקרה כזה, מקור המתח הזה יהיה שונה מזה הקיים באירוע המתקיים במקום מיושב, והוא יתבסס על גנרטור כמקור המתח. וכאן, קיימים מספר קריטריונים להחלטה בין השכרת בידורית נטענת (שהמתח בסוללה הנטענת שלה מספיק לשעתיים עד שמונה שעות, בהתאם לדגם) לבין השכרת בידורית נטענת בחשמל:

  • כאשר מדובר באירוע קצר, אשר עבורו לא משתלם לכם להשכיר גנרטור – השכרת בידורית נטענת יכולה לפתור את הצורך. אבל, הקפידו לבדוק את זמן השימוש המקסימלי במתח הסוללה, על מנת שלא תגלו כי אתם באמצע מסיבת קריוקי והסוללה של הבידורית שבקה.
  • כאשר מדובר באירוע המתרחש במקום שלא ניתן לשנע גנרטור אליו – אזורים סלעיים, הרריים או מדבריים מציבים אתגר גישה משמעותי. בחלק מהמקרים לא מתאפשרת הגעה עם הרכב עד למקום האירוע, ושינוע גנרטור עלול להפוך את הארגון למסורבל ומאתגר. גם במקרים כאלה, השכרת בידורית נטענת מהווה פתרון יעיל. במקרה כזה, יש לבחון בידוריות שונות, ולבדוק באופן פרטני את אפשרויות השינוע שלהן ולהשוות ביניהן על בסיס זה (משקל, גלגלים וכד').
  • כאשר מדובר על אירוע שמהותו ניידות – ליווי של מדריך בטיול בחיק הטבע, למשל, לא יוכל להתבצע כאשר המדריך נגרר אחריו עם גנרטור (נייד ככל שיהיה), כך שאירועים מהסוג הזה, הם אופטימאליים לבידוריות נטענות, מדונות אלחוטיות וכד'. במקרים אחרים, גם כאשר מדובר בהדרכה המרוכזת במקום אחד (למשל, הרצאה באתר היסטורי), בידוריות תלויות חשמל לא תספקנה את הצורך, מאחר ולשם, ממילא, לא ניתן לשנע גנרטור.

לסיכום:
בידוריות שיחררו אותנו מהצורך להיות מקובעים למקום אחד. הן מאפשרות לנו להרצות, להדיך ואף לחגוג בחיק הטבע, ללא צורך ברשת החשמל כמקור מתח. השלב האבולוציוני הבא שלהן, הן הבידוריות הנטענות, אשר לא רק משחררות אותנו מהצורך ברשת החשמל, אלא אף משחררות אותנו מהתלות בגנראטורים כמקור מתח. מה שהופך אותנו לפתרון האפקטיבי ביותר. לכן, המלצה קטנה לסיום: אם אתם מתלבטים בין בידורית נטענת או בידורית שאיננה כזו, בחרו בנטענת, רק הקפידו לוודא את משך הפעולה שלה, ולצאת לשטח כשהסוללה שלה טעונה במלואה.

אולי יעניין אתכם גם : השכרת ציוד לאירועים – בידורית או פריטים בודדים?