מאז גילוי האש על ידי האדם והמצאת החשמל, שנים מאוחר יותר, האור והחום שהם צורך חיוני עבורנו, הפכו לזמינים ונגישים. אבל, כשאנחנו יוצאים לחיק הטבע, הרחק משקעי חשמל נגישים, באופן הגיוני לגמרי, אנחנו אמורים לוותר על חלק מהפינוקים של הציוויליזציה שהחשמל נמצא ביניהם. זה נכון כשאנחנו יוצאים לקמפינג ביערות, במדבר או בחוף הים, אבל מה קורה במסיבת טבע, שבה החשמל (לא זה שבאוויר, אלא זה שבציוד 🙂 ) הוא הבסיס לכל המתרחש, ובלעדיו מסיבה איננה מסיבה. הפתרון האולטימטיבי במקרים כאלה, הוא השכרת גנרטור חזק אחד, או יותר, על פי הצורך בשטח.

 

השכרת גנרטור

גנרטור המיועד לאספקת מתח למערכת התאורה של המסיבה

כל ציוד התאורה של מסיבת טבע נשען על זרם החשמל, בין אם מדובר בפרוז'קטורים שמאירים את השטח, ציוד תאורה שיוצר אפקטים, כמו תותח אולטרה סגול או לייזרים, או מכונת הקצף (כן, זו שיוצרת תחושת שלג גם באמצע אוגוסט ) לא תוכל לפעול אם לא תחובר למקור מתח.

השכרת גנרטור המיועד להפעלת מערכת ההגברה

בניגוד לציוד התאורה שהפעלת חלק ממנו תלויה בשעה ביממה (למשל, בשעות האור, פחות תזדקקו לפרוז'קטורים לסימון שבילים), מערכת הגברה במסיבת טבע תמיד תדרוש אספקת מתח, בלי קשר לשעות בהן מתחילה המסיבה או מסתיימת. הרמקולים, הבידורית, עמדת הדיג'יי ושאר רכיבי ההגברה האחרים פשוט לא יפעלו ללא גנרטור שיספק להם את המתח.

גנרטור ייעודי למערכות מקררות

אנשים רוקדים, צמאים, חם להם… לא ירצו לשתות משהו קר? בטח שכן. ברזי בירה, מכונות ברד, מקררי שתייה ומאווררי ענק אינם יכולים לפעול ללא חשמל, ולכן, הם זקוקים לגנראטורים שיזינו אותם במתח.

ארבעה טיפים לחושבים על השכרת גנרטור למסיבת טבע

  • ההספק של הגנרטור – לכל גנרטור ישנו הספק כולל מסוים, ובמידה ותעמיסו על הגנרטור צרכנים רבים יותר ממה שההספק שלו מסוגל להזין, הוא לא יעבוד. לכן, השכרת גנרטור ייעודי (או יותר מאחד, לפי הדרישות) לכל אחד מסוגי הצרכים הוא אפשרות שצריך לשקול.
  • בחינת השקעים בגנרטור והספקם – לכל שקע בגנרטור יכולת לספק עצמת זרם מקסימלית ספציפית. וודאו כי לפחות שקע אחד מהשקעים מסוגל לספק את עצמת הזרם המקסימלית לציוד צורך החשמל הכי כבד שלכם.
  • חלוקת הנטל בין גנרטורים – במידה והמסיבה משתרעת על שטח גדול וצרכני המתח מפוזרים, מומלץ למקם גנרטור עם הספק מספיק בכל אחד מהאזורים, ולא להתחיל למתוח כבלים באזור. נכון, זה יכול להישמע בזבזני, כשלא כל השקעים בכל גנרטור מנוצלים, אבל זה עדיף על כך שאנשים יכשלו על כבלים מתוחים, כבלי הארכה יתנתקו וכד'.
  • קל ונייד או גדול ומסיבי? – כאן, הצרכים והתנאים יקבעו. בד"כ, גנרטורים בעלי הספק גדול יותר הם גם מסיביים וכבדים, ולכן, שינוע שלהם עלול להיות קשה יותר. כפי שציינו, האופציה לחלק את הצרכנים למספר גנרטורים קטנים יותר (ולכן, קלים לשינוע) הינה אופציה שרצוי לשקול.

לייעוץ והתאמת גנרטור למסיבת טבע מוצלחת, צרו קשר ונשמח לסייע !