כשאתם אמנים או די.ג'יי מתחילים, כל הופעה – קטנה או גדולה – היא מרגשת. זו הזדמנות להשמיע את הקול שלכם, להרגיש את הקהל וללכת עוד צעד קדימה עם החלום שלכם. בדרך כלל המסלול הוא איטי ומדורג.

אנחנו מתחילים מהופעות קטנות מול כמה עשרות אנשים, לפעמים הם חברים או בני משפחה וממשיכים לשאוף לקהל גדול יותר. כשאנחנו מופיעים מול כמה מאות אנשים, התחושה היא כבר אחרת לגמרי. זו תחושה של הופעה של "מקצוענים".

איך מתארגנים לקראת הופעה מול מאות אנשים, איזה ציוד צריך לקחת בחשבון – מהמחשוב ועד השכרת רמקולים מתאימים ומה עושים עם ההתרגשות הטבעית? ננסה לענות על כל השאלות האלו.

מה כדאי לבדוק לפני ההופעה?

לפני הופעה מול מאות אנשים כדאי לבדוק כמה דברים, גם מהצד שלכם וגם מהצד של המקום בו אתם מופיעים. הדבר הראשון הוא כמובן לבנות בצורה נכונה את ההופעה. ההופעה צריכה להתאים לקהל שמגיע למקום ולייצג אתכם ואת מה שאתם עושים בצורה הטובה ביותר.

בנוסף, חשוב לבדוק מה מציע המקום בו אתם מופיעים מבחינת סאונד. האם צריך לפנות לחברה מתמחה ולהזמין השכרת רמקולים ומערכות הגברה? האם המקום מספק את הציוד בעצמו? האם הוא מתאים לארח את מספר המשתתפים בהופעה וכדומה? בנוסף, כדאי לבדוק איך הסאונד במקום.

איזה ציוד צריך להיות במקום?

כדי להבטיח שהסאונד בהופעה יהיה מושלם ושכל האנשים שמגיעים לשמוע אתכם אכן יוכלו לקחת חלק בהופעה, חשוב לבדוק שציוד ההגברה במקום מתאים לכם (בדקו זאת כאן). כדאי לבדוק שיש רמקולים, מיקרופונים, ציוד הגברה, מיקסר ומערכת הגברה מסודרת שמאפשרת לכם לייצר את הסאונד הכי טוב.

פתרונות סאונד להופעות

כאמור אם אין במקום את כל הפרטים האלו, חשוב לפנות לחברה מתמחה שיכולה להציע לכם השכרת רמקולים וציוד נלווה. מול החברה תסכמו על חבילת ציוד שמתאימה למספר האנשים שמגיעים, לסוג ההופעה ולכלים שעליהם אתם מנגנים, למקום שבו מתקיימת ההופעה ולתקציב שלכם.

מבחינת מיקום ההופעה, המיקום משפיע על הסאונד ויש הבדל בין מקום פתוח לסגור ובין מקום שנמצא בפינה רועשת של העיר או מקום שקט בכפר. לכל אחד מאלו יש צרכים אחרים מבחינת סאונד.

ומה עושים עם ההתרגשות?

ההתרגשות הטבעית שמלווה כל הופעה היא חשובה לכל אומן, בין אם הוא בתחילת הדרך או כבר מופיע באופן קבוע. מתוך ההכרות שלנו עם אנשים שמופיעים באופן קבוע, כספקים של השכרת רמקולים וציוד הגברה נלווה, אנחנו יכולים לספר שבלי ההתרגשות פשוט לא נוצר הקסם. גם אמנים שכבר מופיעים המון שנים, מרגישים לפני כל הופעה התרגשות רבה ופרפרים בבטן.

צריך לזכור שמדובר בהופעות מרגשות ושהופעה מול מאות אנשים היא קפיצת מדרגה עבור אמן בתחילת הדרך. זה הזמן להתרגש, להנות מהרגע ולא לשכוח לוודא שהסאונד הוא לא פחות ממצוין.