חלק חשוב במסיבה הנערכת בחצר/גינת הבית או בחיק הטבע ומתרחשת בשעות החשכה או גולשת אליהן הוא התאורה. מצד שני, כאשר מושמעת מוזיקה קצבית, תאורה מהבהבת מספקת את האפקט הוויזואלי המושלם, המשלים את המוזיקה ומעניקה לו משנה תוקף באווירה שהיא יוצרת. נראה כי לתאורה יש משקל רציני למדי בהצלחתה של כל מסיבה שהיא. אז כיצד תבחרו את התאורה המתאימה ביותר לצרכיכם?

טיפים לבחירת ציוד תאורה

טיפים לבחירת ציוד תאורה מתאים

  • אפיינו את סוג התאורה הנחוץ לכם – אם אתם מתכננים מסיבת ריקודים סוערת, תצטרכו לשכור ציוד תאורה המתאים את עצמו לקצב המוזיקה (תותח תאורה אולטרה סגול, פאר לד, תותח קרניים צבעוניות וכן הלאה). לעומת זאת, אם המוזיקה נשארת רק ברקע, תוכלו להסתפק בציוד תאורה פשוט מעט יותר שהאור שלו איננו משתנה.
  • אל תשאירו אזורים אפלים וללא תאורה – בעת בחירת התאורה הקבועה, וודאו כי אינכם מותירים נקודות אפלות שאינם מכוסות על ידה. עדיף להוסיף עוד פנס ולקבל תאור מוגברת באזור זה או אחר, מאשר להתמודד עם סיום הערב בבית חולים, כי אחד המוזמנים מעד ונקע או שבר רגל!
  • הקפידו על סטנדים מתאימים לציוד, אל תאלתרו פתרונות – אם התאורה מוגבהת מהקרקע, הקפידו לשכור גם סטנדים הולמים עבורה. פתרונות מאולתרים עלולים לקרוס, כשהם לא רק מרסקים את הפנס עצמו, אלא, אף, על הדרך, גם פוגעים במוזמן אחד או יותר. חבל להסתכן.
  • קבלו הדרכות הרכבה והפעלה – במידה ומדובר בציוד תאורה שיש להרכיב אותו או שהוא אינו פשוט להפעלה, התעקשו לקבל הדרכה מעשית על ידי החברה שמשכירה לכם אותו. ל כדאי לגלות בערב המסיבה שהציוד ששכרתם הוא אמנם מהשורה הראשונה באיכותו, אבל אתם נזקקים לתואר בהנדסת חשמל כדי לגרום לו להאיר.
  • בחרו תאורה ומהבהבים איכותיים – איכותו של ציוד התאורה תמיד עלול להוות מכשול להצלחת המסיבה, מכיוון שלציוד ישן או לציוד שאיכותו ירודה ישנה נטייה להתקלקל ברגעים הכי פחות נוחים מבחינתכם, כלומר, במסיבה עצמה או סמוך מאד לתחילתה.
  • וודאו כי קיים מקור מתח זמין ומתאים לתאורה – אחד הדברים שאנשים המארגנים מסיבה מחוץ לארבעה קירות נוטים לשכוח הוא מקור המתח, החשמל. אנחנו כל כך רגילים לכך שהוא נמצא בהישג יד, שאנחנו שוכחים שיערות קק"ל אינם מצוידים בשקע על כל עץ. 🙂  אל תשכחו גנרטור ודלק, סולר או בנזין להפעלתו. במידה והמסיבה נערכת בחצר הבית, וודאו כי ברשותכם כבלים מאריכים ומספיק מפצלים תקינים עבור כל התאורה שאתם מתכננים לפרוש. בנוסף, מומלץ לוודא כי מערכת החשמל הביתי שלכם מסוגלת לשאת את העומס הנוסף של מתח שציוד התאורה יעמיס עליה.

לסיכום:
תאורה איכותית הפרושה ומאירה את כל שטח המסיבה וגם פנסים מהבהבים יכולים למנף את המסיבה באופן ניכר. בחרו אותם בקפידה, על מנת שלא תצטרכו באמצע המסיבה לאלתר פתרונות חלופיים (או להמיר אותה לשירה בציבור לאור נרות). 🙂