למרות כל המודרניזציה הטכנולוגית המתפתחת מיום ליום, מקרנים ממשיכים לשמש אותנו, ומצליחים לעשות זאת גם (ובעיקר) כאשר העזרים המשוכללים יותר אינם מתאימים למשימה ומסבכים אותנו בהפעלתם (זוכרים עד כמה היה מסובך לכוון את השעה במכשיר הווידיאו או ה-DVD, וזה רק הייתה השעה? 🙂 ). עם זאת, כמכשיר חיוני לביצוע פעולות, בעת השכרת מקרנים, ישנן מספר נקודות כשל, אשר מי שאיננו מכיר את הנושא, עלול ליפול בהן. לנוחותכם, הפעם ריכזנו ארבע נקודות מובהקות כאלה.

 

טעויות בעת השכרת מקרנים

אי התאמת המקרן לתאורה הנמצאת באולם

עצמת הארה של מקרנים מתחלקת לארבע דרגות שונות: ממקרנים עם עד 1990 Ansi Lumines, המיועדים להקרנה בחדרים חשוכים מאד ועד למקרנים בטווח של 4000-9000 Ansi Lumines, המתאימים לכנסים באולמות ענק ולהופעות בין ערביים תחת כיפת השמיים. יש לבחור את עוצמת ההארה הנכונה לגודל האולם/החדר בו מתרחש האירוע וגן לרמת האור שבו. לא קל, במידה ואתם אינכם עוסקים בכך באופן מקצועי לדעת איזה מהמקרנים מתאים לכם, ולכן, כדאי לקבל ייעוץ בנושא.

אי התאמת המקרן למטרה שלשמה נשכר

על התאמת המקרן למטרתו אחראית הניגודיות (הקונטרסט). זו נעה בין מקרנים בעלי ניגודיות סטטית שבתחום בין 1:500 עד 1:1000 (כולל), במקרנים בסיסיים למצגות, לבין מקרנים בעלי ניגודיות סטטית שבתחום מ-1:4000 ומעלה, הנמצאת במקרנים מקצועיים (המיועדים לאולמות קולנוע ולמקומות דומים). ביניהם, ישנן עוד שלוש דרגות ביניים, שעלולים לגרום לכך שתשכרו את המקרן הלא מתאים להרצאה, מסיבה, הקרנה חגיגית או אירוע שלכם.

אבל, נתונים טכניים אינם כל מה שיש לבחון בעת השכרת מקרנים, כי "מאחורי" המקרן, ישנה החברה המשכירה אותו. וגם כאן, ישנן כמה נקודות בהן אתם עלולים להיכשל.

השכרת מקרן מחברה שעוסקת בכך כעיסוק צדדי או באופן לא מקצועי

אנחנו, הישראלים, "גמישים" מאד מבחינת עיסוק, כך, שלמשל, יתכן, שכאשר תחפשו מקרן להשכרה, תגיעו אל "יוני & יוני" (שם מומצא לגמרי), שני חבר'ה צעירים ותוססים, בין הצבא ללימודים האקדמיים שלהם, שהיו פעם במסיבה, וכיום, הם בטוחים שהם יכולים לפתוח חברה ציוד תאורה והגברה, בשביל להעביר את הזמן ולעשות קצת כסף. הם אמנם לא מבינים הרבה בציוד, אבל יופי של יוזמה, לא? 🙂 אז זהו, שאולי "יופי של יוזמה", אבל אתם לא תרצו שאף אחד מזוג היונים הזה ייעץ לכם בעניין בחירת מקרן, לא כל שכן יהווה את הגב שלכם, במידה ומשהו ישתבש.

השכרת מקרנים ישנים מידי או פגומים

אחת מהתופעות הנלוות לאותן חברות לא רציניות, היא ציוד פגום, לא מוחזק כהלכה או ישן. כי כשאנשים שאינם מקצועיים משכירים ציוד כזה, ישנו טווח אי תחזוקה גדול. בדיקות אינן מתבצעות כשציוד יוצא או מוחזר, מנורות מזקינות ואינן מטופלות כהלכה, ועוד גורמים רבים, אשר עלולים לשבש את ההנאה שלכם מהשימוש במקרן, וגם את הצלחת האירוע.

על הנתונים הטכניים הנוספים של מקרנים, תוכלו לקרוא במאמר המפורט שלנו – איך לבחור מקרן: 5 דברים שאתם חייבים לבדוק, לעומת זאת, על הסימנים שמדובר בחברה מהימנה ומנוסה, תוכלו לקרוא במאמר השכרת ציוד לאירועים – 3 סימנים שמדובר בחברה מקצועית.