הרגע הזה שבו להקה, זמר או זמרת עולים להופעה ראשונה באצטדיון גדול, אחרי שנים של הופעות קטנות, הוא רגע מרגש במיוחד. כמי שמלווים אמנים רבים עם השכרת ציוד הגברה להופעות, אנחנו הופכים להיות חלק מההתרגשות בכל פעם מחדש.

מאחורי הופעה גדולה עם המון משתתפים יש כל מיני סודות מעניינים, שהופכים את החוויה לבלתי נשכחת. בעצם מדובר בחודשים ארוכים של הכנות, שבמהלכן מיטב הכוחות מפעילים את היצירתיות, הדמיון והדיוק המקצועי.

הכל מכוון מראש

למרות שלפעמים הופעות גדולות באצטדיונים גורמות לתחושה שהקהל הוא זה שמנתב את מה שעומד לקרות, הכל מכוון מראש. יש משחק מדויק בין האמנים, הסאונד, התאורה, הבמה והקהל.

כל מה שקורה בהופעה ידוע מראש והאמנים יחד עם הצוותים שלהם בודקים כל סיטואציה אפשרית. הם מתרגלים, מתאמנים ומדייקים את ההופעה, כולל את הדברים שמתרחשים בין השירים.

לקראת עונת ההופעות

עושים חזרות לא רק על השירים

כשמדובר על הופעה גדולה באצטדיון אי אפשר לסמוך על המזל שהכל יעבור. האמנים הגדולים יבחרו בחברות הכי מקצועיות שיציעו השכרת ציוד הגברה מעולה, הם יעבדו עם חברות פרסום ענקיות שיפרסמו את ההופעה ויקחו איתם את הצוות המקצועי הכי טוב שאפשר, כדי שלא תהיה שום טעות.

אחרי בחירת אנשי המקצוע הכי טובים שאפשר, הגיע זמן החזרות. הרבה לפני המופע בודקים איך התאורה מתחברת לשירים ולמה שקורה על הבמה, איך הסאונד נשמע בכל סיטואציה ובכל שיר ואיך כל הדברים משתלבים יחד. הצוות עושה חזרות כמה וכמה פעמים כדי לוודא שהכל עובד ושכולם יודעים מה צריך לקרות בכל קטע בהופעה.

עבודה של כמה ימים

למרות שהאמן יגיע בדרך כלל למקום ביום ההופעה, הצוות המקצועי שלו יגיע למקום כמה ימים לפני כן, יתקין את התאורה ויעבוד מול חברה שמתמחה בהשכרת ציוד הגברה שיותאם בדיוק למה שצריך. אחרי ההתקנה של כל הציוד על הבמה ומסביבה, אפשר להתחיל לעשות חזרות.

בדרך כלל אז יגיע האמן לחזרה שלפני המופע, רק אחרי שהצוות הטכני והמקצועי בדק שהכל בדיוק כמו שהוא צריך להיות. זוהי עבודה שאורכת בדרך כלל כמה ימים וכוללת בדיקות סאונד, כיוון תאורה, בניית הבמה והתפאורה אם יש, תליית שילוט ועוד.

לפעמים בדיקת הסאונד היא הופעה לא פחות מרגשת

כשאנחנו עובדים עם אמן על השכרת ציוד הגברה אנחנו מגיעים למקום ובודקים שהסאונד עובד מצוין. עבור הצוות שנמצא במקום בזמן הזה מדובר בהזדמנות לשמוע הופעה, לפעמים של אמן מוכר ופופולרי. זה הזמן שבו האמן שר ומנגן כדי לוודא שהכל עובד וששומעים אותו בכל מקום באצטדיון ואם הוא בוחר בשיר הנכון לחזרה, אנחנו  יחד עם אנשי הצוות האחרים מרוויחים ובגדול. ללוות אמן שמופיע באיצטדיונים זו חוויה בלתי נשכחת, משלב ההכנות ועד להופעה עצמה.