הקיץ כבר עומד להסתיים, קרניים אחרונות של שמש-קיץ עדיין משזפות אותנו ומזג האוויר מתחיל להתקרר… זהו בדיוק הזמן לערוך מסיבת קיץ ספונטנית לכמה חברים טובים בחצר הבית שלכם (כמובן, בשעות שאתם לא מפריעים לשכנים, כי עם כל הכבוד, מסיבה שמתפזרת בגלל הגעת משטרה – לא כיף!)

הגברה ותאורה לאירועים

אז איך מתארגנים למסיבה ספונטנית?

נכון, מדובר במסיבה ספונטנית ולא באירוע מתוכנן, ולכן, ההתארגנות שונה במקצת, אבל גם מסיבה ספונטנית חייבת רמה מסוימת של ארגון, אחרת היא תתפרק מהר מאד. הנה כמה טיפים שנוגעים למסיבה כזו:

  1. החליטו על תחום המסיבה – החליטו מראש אם המסיבה כוללת את הבית והחצר, רק חצר או חצר ואזורים מסוימים בבית. תמיד יהיה מישהו שיצטרך ללכת לשירותים (הגיוני), אבל האם דיירי הבית האחרים מוכנים שהמוזמנים יעברו גם דרך הסלון או יפתחו את המקרר במטבח? אחרי שהחלטתם איזה אזורים "פתוחים" למוזמנים ואיזה לא, הכינו שלטים (למשל "הכניסה אסורה!"), תלו אותם במקומות המתאימים ויידעו את המוזמנים מיד כשהם מגיעים.
  2. סדרו את החצר לפני המסיבה – כן, אנחנו יודעים, מדובר בכמה חברים טובים, ומה כבר עלול לקרות? אבל יש לנו נטיה לזרוק לחצר או לגינה שלנו את כל הג'אנק המיותר בבית ולשכוח ממנו שם. אז א. כדי שיהיה לכם מקום לשבת, רצוי שתכינו את החצר, וב. אנשים עלולים ליפול ולהיפצע, וזה הדבר האחרון שבא לכם, תאמינו לנו!
  3. המוזיקה והאורות (האווירה) – אם בא לכם לעשות מסיבה פיצוץ, אתם יכולים לשכור ציוד הגברה או תאורה מחברה שמתמחה בהשכרת ציוד הגברה ותאורה לאירועים. ככה, תוכלו לקבל את כל הציוד במקום אחד, במקום להתחיל לאסוף את כל הציודים, כל אחד מחבר אחר.
  4. אוכל, פוד, משהו ללעוס – הזמנתם אנשים, לא תאכילו אותם? 🙂 האמת, שלא חייבים להתארגן על אוכל רציני, אפשר לזרום עם פיצה, סיני או סושי, משהו שאפשר להזמין מבחוץ, רק תדאגו לוודא קודם, שזה אכן פתוח בשעות שאתם מתכננים את המסיבה.
  5. שתייה – טוב צריך להוריד את האוכל עם משהו, לא? 🙂 אתם יכולים לעשות מסיבה שבה כל אחד מביא את האלכוהול שלו, רק כמה דברים: א. תדאגו להמון מים מינרליים ושתייה קלה. אלכוהול בתור שתייה יחידה – לא רעיון טוב, אפילו כשמדובר "רק" בבירה. ב. אף אחד לא נוגע באלכוהול לפני האוכל – אלכוהול על קיבה ריקה, רעיון גרוע מאד! ג. לא מערבבים! לא מערבבים סוגי אלכוהול שונים (כן, כאן אנחנו נשמעים כמו ההורים שלכם, תתמודדו!), אלא אם כן ממש מתחשק לכם לא להרגיש טוב.

לסיכום:
גם מסיבה קטנה וספונטנית דורשת ארגון כלשהו. אולי הארגון הזה הוא מינימלי, אולי הוא קטן בהרבה מאירוע או מסיבה גדולים, אבל הוא עדיין נדרש, ולכן, אל תשאירו את הכל לרגע האחרון, אלא תתכננו קצת לפני כן.
האמת? רק המסיבה הספונטנית קשה, הבאות אחריה כבר זורמות. 🙂