אם אתם מתכננים בריתה, יום הולדת לילד או לילדה, בת מצווה או מסיבה קטנה למספר חברים קרובים ובדקתם את עלויות האירוע באולמות שמחה שונים ועם אנשי המקצוע, בוודאי התגנב למוחכם ההרהור שאתם מסוגלים להפיק אירוע כזה בעצמכם, ואפילו בעלויות נמוכות הרבה מאלה שנדרשו מכם.

ציוד לאירועים בבית

מוכנים להפשיל שרוולים ולגשת למלאכה? יש דברים שבטוח לא תשכחו (למשל כיבוד, שתייה וכלים חד פעמיים) אבל יש דברים שאנחנו נוטים לשכוח, ודווקא הם אלה שחיוניים ביותר להצלחתו של האירוע. הנה מספר נקודות הראויות למחשבה, אשר בהתלהבות גדולה של הארגון, עלולות להשמט מזיכרונכם:

ציוד הגברה למוסיקה

כידוע, שום אירוע איננו מושלם ללא מוסיקה. אם מדובר על ארוחת ערב, זו יכולה להיות מוסיקה שקטה ורגועה, אשר תהווה רקע לדיונים סביב שולחן הארוחה. כשמדובר במסיבה סוערת, זו יכולה להיות מוסיקה מקפיצה לריקודים או אפילו קריוקי מגוון. לאחר שהחלטתם על סוג האירוע שאתם רוצים לארגן, יש להתארגן על הציוד המתאים. השכרת ציוד הגברה למוסיקה במקרה של מסיבה, DJ, מפעיל קריוקי או ערכת קריוקי טובה, במקרה שאתם באמת רוצים וגם יכולים לעשות הכל בעצמכם.

ציוד לתאורה

חלק חיוני בארגון האירוע כולל את הגדרת טווח שטח המסיבה. במידה ואתם גרים בבניין מגורים, לא אמורה להיות לכם בעיה, מאחר ולעיתים רחוקות חוגגים נוטים "לזלוג" לחדר המדרגות. אולם, אם אתם גרים בבית דו משפחתי או בית צמוד קרקע, תגלו שהשימוש בגינה/חצר שלכם הוא בלתי נמנע ובמקרים מסוימים, העברת מרכז התרחשויות לגינה, אף יכולה להקל עליכם מאד. כאשר אתם מרכזים את האירוע בחצר, בעוד הבית מהווה את מרכז הארגון והשירותים למסיבה, יש להיערך לכך מראש עם ציוד תאורה לאירוע בגינה. פרוז'קטורים, פאר לד אחד או שניים, שרשראות של נורות וכן הלאה, עשויים להפוך את החצר שלכם לערב אחד לכל מה שתרצו שתהיה – ארץ אגדות קסומה, יער רומנטי או כוכב עתידני, המואר באור לבן וקר ומתוגבר במכונת עשן וערפל.

חשמל + מקור כח = גנרטור

טעות גדולה שנוטים לעשות מארגני אירוע, היא להשתמש במקורות המתח הממוקמים בבית (שקעי חשמל) לאביזרים צורכי-חשמל הנמצאים בחצר או בגינה (תאורה, ציוד הגברה וכד'). לא רק שהחוגגים עלולים למעוד על כבלי החשמל (בדרכם למטבח או לשירותים) והערב יסתיים בצורה מעט שונה מזו שתכננתם, אלא אף מערכת החשמל הביתית עלולה שלא לעמוד בעומסים הנדרשים ממנה, ואז, אתם והחוגגים איתכם עלולים לבלות ערב שקט לאור נרות (שאין בו שום דבר רע, אם זה אכן מה שתכננתם, לא כאשר תכננתם מסיבת ריקודים אנרגטית ותוססת). הפתרון ההגיוני לבעיה זו הוא לשכור גנרטור שיספק לציוד הנדרש למסיבה את כל החשמל שהוא זקוק לו.

לסיכום

ציוד להשכרה לאירוע ביתי הוא תחום שלא כל חברה שמפרסמת באינטרנט את שירותיה יכולה לסייע לכם בו. הציוד המושכר חייב להיות כשיר, אמין ובמצב שיאפשר לו לתפקד במהלך האירוע. בנוסף, כפי שראיתם, תצטרכו הכוונה גם לסוג הציוד הספציפי לו תזדקקו לצורך האירוע שלכם. לכן, כדאי לבחור בחברה מקצועית ואמינה, שתדע ללוות אתכם לאורך כל הדרך, עד לסיומו של האירוע המוצלח.