עוד מעט ודצמבר מגיע, ויחד איתו, מגיע החג הכי אהוב שיש – חג החנוכה. החנוכייה דולקת, לביבות מתוקות, סופגניות מכוסות בשכבת אבקת סוכר דקיקה, והכי חשוב, חנוכה הוא חג האורות, כך שכמו בכל שנה, גם השנה, כל הדלקת נר בחנוכייה תלווה במסיבה קטנה וביתית משל עצמה. לעומת המסיבות הביתיות אשר נמשכות לאורך כל ימי החג, בבתי הספר ובגני הילדים נוהגים לציין רק את הדלקת הנר הראשון ברוב פאר והדר, מאחר ולאחריו, יוצאים התלמידים לחופשת החנוכה.

השכרת תאורה למסיבת חנוכה

ומה הולם יותר את מסיבת החנוכה, חג האורות, מאשר תאורה מושקעת ואיכותית? לפניכם, המדריך המאיר – כל מה שרציתם לדעת על השכרת תאורה למסיבת חנוכה.

כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן!

שני סוגי התאורה הראשונים, הם מה שנקרא "תאורת רקע". הם נייחים ומקובעים, ומעניקים את התאורה הכוללת למסיבה, גם אם הם יכולים (ורצוי שיהיו כאלה 🙂 ) מעוצבים באופן דקורטיבי ומושך תשומת לב.

גרילנדה – שרשרת מנורות רגילה או צבעונית באורכים משתנים, שאותה ניתן לפרוש בחלל החדר או חצר בית הספר בצורות שונות. ניתן להצמיד שרשראות כאלה לקירות ואז לקבל תאורה פשוטה יחסית, או ליצור באמצעות גרילנדה צורות שונות כמו פרח, מגן דוד, סמל ביה"ס או כתובות שונות. הכל תלוי ביצירתיות שלכם. מומלץ לוודא מהו המרחק בין הנורות השונות ולחשב מראש לאיזה אורך שרשראות תזדקקו על מנת להשלים את היצירה שלכם.

וילון לדים – גם וילונות לדים, שלכאורה, נחשבים לנייחים מאחר והם מקובעים למקום, יכולים להעניק לכיתה או לחצר בית הספר אווירה חגיגית. אבל זוהי הדרך הרגילה להשתמש בוילונות לדים, ישנן דרכים יצירתיות יותר. למשל, אתם יכולים לשחק עם פסי הלדים כאוות נפשכם, ליצור מהם צורות שונות, פרחים או כל דבר אחר שהדמיון שלכם מוביל אתכם אליו.

נר לי, נר לי, נר לי דקיק

שני סוגי התאורה השניים משתייכים ל"תאורה אקטיבית", מכיוון שהם לא סתם יפים ומונחים שם, אלא עושים משהו. במקרה שלנו, הם יוצרים אווירה עליזה וקופצנית, בדיוק מה שנחוץ למסיבת חנוכה!

תאורת פאר לד – פאר לד היא תאורה המרכזת מגוון שלשבעה צבעים שונים, המשתנים בקצב המוזיקה או באופן ידני. התאורה משמשת ליצירת אווירה מקפיצה בזמן ריקודים.

תותח אולטרה סגולאור אולטרה סגול מתאים במיוחד למסיבות ולאירועים חגיגיים, ניתן להפעיל אותו בקצב המוזיקה או במצב אוטומטי. יותר מכך, אפשר גם לנצל אותו כתאורה למחזה לחנוכה שאתם מעלים (על ידי הופעה בחושך ובשימוש בצבעי גוף זוהרים מיוחדים).

טיפ קטן בתחום השכרת תאורה:

כדאי לכם, כבר עכשיו, להתחיל להתעניין בחברת השכרת תאורה שונות בנוגע לתאורה שאתם זקוקים לה למסיבה שלכם, מאחר ובתחילת דצמבר, כל חברות השכרת התאורה תהיינה עמוסות בהזמנות, ולא בהכרח תוכלו להשיג את ציוד התאורה שתכננתם ושאתם צריכים למטרותיכם.