בין אם אתם מתכננים כנס, הרצאה או מפגש עסקי, מקרן הוא מצרך חשוב שכדאי לבחור בקפידה. לצד המקרן, חשוב לבחור כמובן מסך שיתאים ויאפשר לכם להקרין את המצגת, הוידאו או כל חומר ויזואלי אחר שתרצו להקרין באירוע.

אחרי שבחרנו מקרן איכותי, חזק וטוב, איך בוחרים מסך מתאים? הנה כמה טיפים מאיתנו לבחירת מסך למקרן שלכם.

בחירת מסך למקרן

מה גודל המסך?

הפרמטר החשוב ביותר הוא מה הגודל של המסך והאם הוא מתאים לצרכים שלכם. אם אתם מתכננים למשל כנס גדול באולם רחב עם הרבה אנשים, המסך צריך להיות גדול מספיק כך שכל האנשים באולם יוכלו לצפות בתכנים שלכם.

כדאי לוודא שגודל המסך מתאים למיקום שבו אתם רוצים להתקין אותו ולמספר האנשים שאמורים לצפות בתוכן.

מהי צורת המסך?

עוד שיקול חשוב מאד הוא הצורה של המסך. הצורה נקבעת ומשפיעה לפי החיבור בין הרוחב לגובה, או במילים פשוטות יותר האם מדובר במסך מרובע, מאורך, מסך לרוחב, מסך בצורת ריבוע וכן הלאה.

אם אתם מחפשים מסך למקרן שמתאים לאירועים כדאי לבחור במסך בעל יחס של 1 עד 1 בין הרוחב והגובה או מסך בו הרוחב גדול מהגובה.

איך מוצג החומר הויזואלי על המסך?

יש הבדל בין הקרנת סרטון למשל להקרנת מצגת, לכן חשוב לוודא שאתם בוחרים מסך למקרן שמשמש אתכם למטרה הרצויה לכם.

רצוי לבחור מסך למקרן שיש לו אפשרויות הקרנה שונות ושגם תמונה וגם מצגת, כמו גם סרטון, נראים עליו בצורה אסתטית וברורה.

מה המרחק מהמקרן?

יש כמה סוגים של מקרנים והבחירה בכל אחד מהם תשפיע גם על בחירת מסך למקרן. כדאי לבחור מסך שמתאים למיקום המקרן בחלל ולוודא שהמרחק אידיאלי ומספק ראייה טובה של התכנים.

כדי לוודא שאתם בוחרים במסך שמתאים למקרן המותקן במרחק מסוים, כדאי להתייעץ עם איש המקצוע בחברה שאליה אתם פונים. באופן עקרוני המרחק נקבע לפי חוזק המקרן והעוצמה שלו, וגם לפי גודל החלל שבו יש להקרין. גודל החלל ישפיע כמובן גם על גודל המסך עצמו.

להתקין או להזיז ממקום למקום?

אחת השאלות הכי חשובות שאתם צריכים לשאול היא האם המסך עומד לשמש אתכם במקום קבוע או שתצטרכו לנייד אותו ממקום למקום. אם מדובר במסך קבוע, עדיף לבחור מסך חשמלי שמותקן על הקיר ומאפשר לצפות במצגות ובחומרים ויזואליים אחרים בלחיצת כפתור. בנוסף, יש כמובן מסך ידני שאפשר להתקין על הקיר באופן קבוע ולפתוח בעת הצורך.

אם אתם משכירים או קונים ציוד לאירוע חד פעמי, עדיף לבחור מסך מקרן נייד. מסך זה מותקן בדרך כלל על חצובה בגובה המאפשר צפייה נוחה. זהו מסך שיכול להתאים לחדרי ישיבות, לכנסים, לאירועים, לתערוכות וגם לכיתות ולחדרי לימוד.

צריכים מסך למקרן? ביט מציעים השכרת מסכים בגדלים שונים ובהתאמה אישית, צרו קשר לפרטים !