אם אתם מתגעגעים למסיבות יום ההולדת הקלילות והכיפיות שחגגתם בילדותכם, אתם לא לבד. מסיבות יום ההולדת לילדים של היום הן מורכבות הרבה יותר, מנקרות עיניים הרבה יותר, מושקעות, ובעיקר – הרבה יותר יקרות. זה מתחיל בכל שנה בילד הראשון בגן או בכיתה שחוגג, ומשם, בכל מסיבה, זה חייב לעלות עוד יותר גבוה.
משחקי חברה? הצחקתם אותם!
קוסם? ליצנית? מפעילה? – רק אם הם מפורסמים!
רבע פיתה עם חומוס? פלאפל? פיצה? – עזבו אתכם מכל אלה, לכו ישר על סושי! 🙂

 

יומולדת קריוקי

 

איך עורכים מסיבת יום הולדת מבלי להפוך אותה ל"הפקה" סופר-יקרה?

בשלב זה, עומדות בפניכם שתי אופציות:
האופציה הראשונה היא, להחליט, שמבחינה אידיאולוגית, אתם לא משתתפים במרוץ הזה. מה שעלול להביא לכך, במיוחד בשנים המוקדמות של בית הספר היסודי, שהילד/ה שלכם יסבלו כתוצאה מכך מהצקות ומתחושת קיפוח "לכולם עשו ורק לי לא". האופציה השנייה (והיא הטובה יותר לדעתנו) היא להחליט שכן, אתם משתתפים במרוץ ועורכים יום הולדת, אבל לפי התנאים שלכם. שזה אומר תקציב הגיוני, השתתפות פעילה של הילד בארגון, הפעלה בעצמכם וכד'. כאן, יומולדת קריוקי יכול להשתלב מצוין.

ארבעה דברים שצריך לקחת בחשבון בעת ארגון יומולדת קריוקי לילדים

גילאי הילדים
גילאי הילדים משחקים תפקיד רב-משקל לא רק בבחירת השירים שתכיל הבידורית, אלא גם ביכולת של הילדים להיות מרוכזים בפעילות אחת בלבד. בגילאי הגן, משכי הזמן האלה קצרים בהרבה, ויתכן שתידרש השתתפות פעילה של הורי הילדים המוזמנים, בבית הספר היסודי ומעלה, יומולדת קריוקי יכול לארוך מעל לשעתיים, והמוזמנים עדיין יהיו ממוקדים בפעילות.

הציוד
הגיוני לגמרי שאתם אינכם מחזיקים בידורית קריוקי משל עצמכם, לכן, רצוי להתחיל לברר כבר כשלושה-ארבעה חודשים לפני המסיבה בנוגע לחברה אמינה המציעה השכרת הגברה לימי הולדת. הקפידו לגבש רשימת שירים שחיוני שיהיו בפלייליסט, וודאו כי הם אכן קיימים בערכה המושכרת.

סוג הפעילות שתמלא את המסיבה
גם אם החלטתם על עריכת יומולדת קריוקי, אין זה אומר כי הילדים צריכים לעסוק רק בשירה. ניתן לשלב את הקריוקי, למשל, בתחרות בין שתי קבוצות בסגנון "כוכב נולד", בתחרות זיהוי שיר לפי צליליו הראשונים, תחרות המצאת מילים חלופיות לשירים ידועים וכד'.

מפעיל
תצטרכו להחליט אם ברצונכם להפעיל את הילדים בעצמכם או שבכוונתכם לשכור את שירותיו של דיג'יי / מפעיל קריוקי מקצועי. לכל אחת מהבחירות חסרונות ויתרונות יחסיים משלה, אבל הבחינה נעשית, ספציפית, בהתאם לקריטריונים ולעקרונות שלכם. לדוגמה, אם החלטתם, מבחינה אידיאולוגית, שאתם מרימים את כל יום ההולדת בעצמכם, תצטרכו להפעיל את הילדים לבד. לעומת זאת, אם החלטתם שבנקודות מסוימות אין לכם בעיה להיעזר באנשי מקצוע – שירותי מפעיל קריוקי מקצועי יעזרו לכם.

לסיכום:
ארגון יומולדת קריוקי לילדים יכול להפוך לחוויה משפחתית מגבשת, כאשר אתם מחליטים לערוך את המסיבה לגמרי בכוחות עצמכם. תוכלו להפיק יום הולדת מהמם בעלות מזערית, ועל הדרך – גם ליצור עבור הילדים חוויה בלתי נשכחת.