מהרגע בו אמר אלוהים "ויהי אור", עסוקה האנושות בגירוש החשיכה, אולם, כאשר מדובר בתאורה לאירוע ולא רק במנורה הביתית הפשוטה, יש חשיבות מרובה לא רק ל"מה", אלא גם ל"איך". לכן, לא נגזים אם נאמר כי אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בהפקת אירוע בכלל ואירוע בחיק הטבע בפרט, הוא התאורה המלווה אותו.

ציוד תאורה לאירועים
ציוד תאורה לאירועים

בבחירת ציוד תאורה לאירועים בשטח ישנן מספר נקודות מפתח, אשר אליהן יש לשים לב בקפידה, על מנת להבטיח שהאירוע שלכם יהיה מואר כהלכה:

1. אופי האירוע: צרכי התאורה של כנס ארגוני שונים לגמרי מצרכי התאורה של מסיבת טבע, ששונים לגמרי מצרכיו של אירוע משפחתי בטבע. לכן, יש לתכנן את צרכי התאורה מראש, תוך התחשבות ב"פיזור" של מוקדי האירוע (במה בודדת + תאורה כללית, מוקדים מרובים וכן הלאה) ובתאורה הנדרשת לכל אחד מהמוקדים (למשל, צבעים מתחלפים בהתאם למוסיקה, פרוז'קטורים או תאורה "רכה").

2. גודל שטח האירוע: שטח האירוע אף הוא קובע את התאורה הנדרשת. תוך התחשבות באופי האירוע, יש להאיר את כל השטח עליו מתקיים האירוע. כמובן ששוליו של אזור האירוע, לרוב, יהיו מוארים הרבה פחות ממרכזו או ממוקדי אירוע ובמות, אולם יש לוודא שבשטח שנקבע לאירוע, לא תהיה פינה שאיננה מוארת, על מנת שהמוזמנים לא יינזקו.

3. פני שטח האירוע: דרך נוספת בה משפיע השטח על התאורה הוא פני השטח והיכולת למקום בו גופי תאורה שונים, למשל עמודי תאורה, גשרים וטראסים. שטח פראי שאיננו מיושר או יער צפוף-עצים יקשה על פרישת תאורה בצורה המיטבית, הנדרשת כדי להאיר את המקום כהלכה.

4. מקור מתח: לרוב, אירועים בחיק הטבע הינם מרוחקים ממקור מתח חשמלי מוסדר, ולכן, יש לשכור גנרטור אשר יספק את החשמל הנדרש להפעלת התאורה והציוד הנוסף, אשר ישמש אתכם באירוע. היות וקיימים גנרטורים מסוגים שונים ובעלי הספקים שונים, על הדרך לבחור את האחד המתאים לצרכיכם.

5. אמינות הציוד: אין דבר שישבית את שמחתכם ואת שמחת המוזמנים (או המשתתפים) באירוע יותר מציוד כושל, שברגע האמת, איננו מספק את הנדרש ממנו. לכן, יש לוודא כי ציוד התאורה המושכר הינו במצב טוב (כן, לא להתבייש ולבקש מהחברה המשכירה את הציוד לראות שהציוד עובד כהלכה, עדיף לבדוק מאשר להצטער!).

6. הפעלת ציוד התאורה: כאשר מדובר בציוד שאיננו מופעל רק במתג On-Off, מומלץ לבקש הסבר מפורט על אופן הפעולה שלו בחברה המשכירה לכם את התאורה לאירוע. גם כאן, הבושה שבלשאול עלולה לעלות לך בהצלחתו של האירוע.

לסיכום:

הצלחתו של האירוע שלכם תלויה במידה רבה בשיקול הדעת שתפעילו בזמן תכנון התאורה הנדרשת, בחירת החברה המשכירה לכם את הציוד וציוד התאורה שישמש אתכם באירוע. לא כדאי להקל ראש באף אחד מגורמים אלה, כדי שלא להיתקל בבעיות תאורה בשטח, בזמן האירוע עצמו.

השכרת תאורה לאירועים בקלי קלות עם ביט, צרו קשר ונשמח לייעץ והכל במחיר נוצץ!