עד לפני כמה שנים, שימוש במקרנים היה פינוק ששמור לעסקים רווחיים או מוסדות. בשנים האחרונות, מקרן נהיה אביזר אלקטרוני נפוץ גם בתוך הבית. בין אם אתם מבקשים להחזיק מקרן לצרכים עסקיים או אישיים, אתם צריכים שיהיה לכם מסך מתאים. למה צריך לשים לב ומה אסור בשום פנים ואופן לשכוח? קראו את המאמר הבא ולמדו את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתאים למקרן שלכם את המסך המושלם.

גודל המסך

הגודל הוא הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון כאשר אתם בוחרים מסך למקרן. אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהמסך שלכם ישב במקום קבוע. הגודל הרצוי הוא פונקציה של כמות הקהל שצפוי לצפות בו, ושל המרחק של הקהל מהמסך בעת הצפייה. תחשבו למשל, על הקרנה של סרט בדרייב-אין לעומת הקרנה של מצגת בחדר ישיבות. המסך צריך לתפוס כשלושים אחוז משדה ראייתו של הצופה. לחדרי ישיבות, למשל, כדאי לבחור במסך בגודל 75 אינטש. הוא מספיק גדול כדי שכל משתתף, מכל נקודה בחדר, יוכל לראות את המוצג. כמו כן, הוא מספיק גדול על מנת להגדיל פונטים לרזולוציות גבוהות במידה ויש צורך להנגיש את התכנים ללקויי ראייה.

מבנה המסך

כיום קיימים דגמים רבים של מסכים שנבדלים זה מזה גם במבנה שלהם. בשנים אחרונות, למשל, אופנתי מאד המסך הקעור. היתרון שלו הוא הזוויות האופקיות הגדולות שלו שיתנו מענה טוב לחללים בהם הצופים ישבו יחסים בצדדים ולא רק ממול המסך. החיסרון במקרה הזה הוא דווקא הזווית האנכית שתהיה מוגבלת יותר. כמו כן, אם תבחרו במסך קעור, קחו בחשבון שצריך לתלות אותו בגובה בעיניים בלבד. אנו ממליצים להשכיר מסך סטנדרטי שיהיה דק וקל. כזה שתוכלו לעבוד איתו בדינאמיות רבה: לתלות על הקיר במידת הצורך, להעמיד על מעמד במידת הצורך או כל צורך אחר שיעלה.

אפקטים מיוחדים

אם אתם בוחרים אפשרות של השכרת מסך למקרן כדי להקרין סרטים או תכנים אמנותיים בכלל, שווה לתת את הדעת על איכות התמונה ועל אפקטים נלווים שתוכלו לאפשר עם המסך הנכון. המחירים של מסכי תלת הממד זולים יותר מאי פעם. הם מגיעים עם משקפי תלת ממד שונות לבחירתכם וישדרגו את חווית הצפייה בכמה מונים. אם איכות תמונה זה דבר שחשוב לכם, שווה לשקול לקחת מסך שתומך בטכנולוגיה HDR, הצעקה האחרונה בתחום שמספקת חווית צפייה מציאותית מאי פעם.

איכות סאונד

אם המסך והמקרן שלכם עומדים לשבת באזור יחסית גדול, כמו אולם הרצאות באוניברסיטה לדוגמה, כדאי לקחת בחשבון גם את נשוא הסאונד. במקום לשלם בנפרד על רמקולים ולהשקיע משאבים על התקנה וחיבורים, אפשר פשוט לבחור בהשכרת מסך שכולל רמקולים נוספים (עד שישה) ו Subwoofer. כך תתקבל חוויית צפייה איכותית הרבה יותר, עם סאונד צלול ומשובח.

אביזרים נלווים

מסך למקרן שיתן מענה טוב לצרכים שלך לא כולל רק מסך אלא עוד כמה אביזרים נלווים. אם במקרה אתם מחפשים מסך ומקרן להשכרה לחדר ישיבות, כמו בדוגמה שהצגנו; בדקו שהמסך הנבחר שלכם מגיע גם עם פאנלים וחיבורים להתקנה בשולחנות, כניסות חשמל מתאימות וסאונד בר, במידה וזה חיוני לכם.