אם אתם ילידי שנות השישים או השבעים, יש סיכוי סביר בהחלט שהמילה 'מקרן' מעלה בקרבכם מיידית את האסוציאציה 'מקרן שקופיות'. מקרן השקופיות של פעם היה אמצעי בידור מרשים ומבוקש, נחלתו הכמעט בלעדית של המעמד הגבוה. אנשים אהבו להקרין שקופיות של התמונות שצילמו באירועים או טיולים. זה נתן להם הזדמנות להשוויץ פעמיים – פעם אחת בתוכנן של התמונות ופעם שנייה בשימוש במקרן המשוכלל. מקרן השקופיות היה פריט פופולרי גם באולמות של הרצאות ובחדרי מחשבים. המקרן שאנחנו מכירים כיום הוא מוצר שונה בתכלית מאותו מקרן שקופיות מיתולוגי. כיום, הוא נגיש הרבה יותר, ובשל כך גם נפוץ יותר. אילו אירועים תוכלו "להקפיץ" באמצעות מקרן? הנה כמה רעיונות שאולי לא חשבתם עליהם.

שימוש במקרן עבור ילדים

אחת החרדות הקיומיות שפוקדות הורים היא השאלה האלמותית "מה עושים ליום ההולדת של הילד/ה?!".
חרדה קיומית זו מציפה את לבבות ההורים מספר פעמים בשנה, כמספר הילדים בבית, ועיקרה תמיד דומה. לא כולם רוצים או יכולים להשקיע בעלויות של מפעיל, וגם אם כן – אז מפעיל לבד זה לא מספיק. מעבר לכך, אחרי גיל מסוים זה כבר לא מעניין את הילדים, כך שהחידה נותרת בעינה: מה נעשה ליום ההולדת? הנה לכם רעיון ליום הולדת כיפי ומוצלח במינימום מאמץ ועלות. אחד הפורמטים הפופולריים והאהובים על ילדים בכל הזמנים הוא מסיבת פיג'מות. הפורמט הזה כולל בתצורתו הקלאסית הקרנה של סרט לצד שולחן חטיפים מפנק. בפעם הבאה שאתם חוגגים, שדרגו את המסיבה עם מקרן! הקרנת סרט על גבי מקרן תשנה לגמרי את החוויה ואת אופן ההתייחסות של הילדים לאירוע. היא תמתג אתכם כמארחים מהמעלה הראשונה, ואת הילדים כטכנולוגיים ומשוכללים. ניתן להקרין סרט על הקיר או לשכור מסך כדי לשפר את איכות הצפייה. תוכלו לקרוא לזה "מסיבת קולנוע בבית"! התלהבות מובטחת.

קריוקי עד הבית

הנה שדרוג רציני לחובבי הקריוקי שביניכם. אם אתם נוהגים לערוך ערבי קריוקי, סביר להניח שיש לכם ערכת קריוקי בבית או שאתם נוהגים לשכור אחת כשיש אירוע. הפעם, השכירו ערכה הכוללת גם מקרן. הרבה פעמים נוטים להורי כמה שיותר פרטים מערכת הקריוקי על מנת להוזיל את השכרתה. התוצאה היא שימוש במסך הטלוויזיה או במסך המחשב לצורך הצגת מילות השירים. רוצים לשדרג את האירוע ולבשל אותם מ"סתם עוד ערב קריוקי"? דאגו לכך שבערכת שלכם יהיה גם מקרן ומסך והקרינו את מילות השיר בגדול, כמו שעושים את זה במועדוני הקריוקי הרציניים. החוויה עוצמתית פי כמה.

מסיבה ביתית של גיימרים

ואם במסיבות ביתיות עסקינן, להלן רעיון קטן שיעשה הבדל גדול עבור אוהבי הקונסולות. אם אתם מארחים חברים או עורכים מפגש חברתי לילד שאוהב XBOX , פלייסטיישן ודומיהם, שדרוג יוצא דופן יהיה הקרנה של המשחק על גבי קיר או מסך. מדובר בחוויה סוחפת שתקפיץ את האדרנלין לגבהים אצל כל הנוכחים. אנחנו רק מקווים שלא יהיו ריבים סוערים מידי על הזכות לשחק – את הטיפול בחזית הזאת נשאיר לכם.

שימוש במקרן ליצירת אפקטים ויזואליים ואווירה

שמעתם פעם על מופע לייזרים? נשמע כמו משימה מורכבת? לא בהכרח. ניתן להקרין תצוגה מרהיבה של לייזרים ואורות בקלות רבה באמצעות מקרן ולפטופ. תוכנה, אפליקציה ואפילו סרטונים רלוונטיים מהיוטיוב – יעשו את העבודה. אם מדובר באירוע חוץ שמתקיים בתוך שטח רווי בצמחיה, אפשר להקרין את המופע האור-קולי שלכם ישירות עליה. יתקבל אפקט ייחודי ומהמם.