השכרת גנרטור לאירועים הינה אירוע שבשגרה עבור מי שמארגן אירועים בחיק הטבע, יוצא לטיולים וכד'. אולם, עבור כאלה שזו הפעם הראשונה שהם נזקקים לגנרטור, ליקטנו מספר נקודות חשובות, אשר תסייענה לך בהחלטה איזה גנרטור לבחור.

איזה גנרטור אני צריך?

מה הוא גנרטור?

גנרטור, בפשטות, הינו מכונה הממירה חומרי דלק (כדלק או סולר ונפט) לחשמל ומספקת לך מקור חשמל זמין להפעלת מכשירים חשמליים, גם ללא חיבור לרשת החשמל. מנעד השימוש בגנרטורים הוא רחב ומגוון, ומתחיל בשימוש פרטי (ביתי או קמפינג), עובר דרך שימוש מסחרי ומסתיים בשימוש תעשייתי בגנרטורים גדולים וכבדים.

איך בוחרים גנרטור?

לכל אחד מהשימושים הקיימים במנעד השימושים הגדול של גנרטור, ישנן דרישות שונות, ולכן, בזמן בחירת גנרטור להשכרה, ישנן מספר נקודות שחשוב לשים לב אליהן:

1. גודל הגנרטור: גודל הגנרטור והספקו הינם נגזרת ישירה של הייעוד שלו והדרישות ממנו. כאשר מדובר בגנרטור לטיול, מחנאות בטבע או אירועים עד לגודל של 20-30 משתתפים עם דרישה ל"מעט" חשמל (רק לצרכי תאורה וכד'), ניתן להסתפק בגנרטור קטן, אשר הספקו מגיע עד ל-6,000 וואט. באירועים המוניים וגדולים, בהם נוכחים מאות משתתפים וכמות החשמל הנדרשת היא גבוהה (להגברה, ובמקביל לצרכים נוספים) – תזדקקו לגנרטור גדול ומקצועי.

2. גודל טנק הדלק: בפעולה רציפה, טנק דלק קטן ידרוש תדלוק מידי מספר שעות, בעוד טנק דלק גדול יותר, לעיתים רחוקות יותר. לכן, יש בבואך לבחור גנרטור לאירוע, יש להתחשב במשך זמן הפעולה הנדרש לו, ובהתאם לכך, לבחור את גודל הטנק הנדרש.

3. מייצב כוח (AVR): מכשיר מובנה השומר על זרם חשמל אחיד ומונע נזקים מהמכשירים המשתמשים בגנרטור כבמקור המתח שלהם. היות ולא כל הגנרטורים כוללים מייצב מתח מובנה, במידה ומדובר במכשירים יקרים או בכאלה בהם יש חשיבות לרציפות המתח, יש לוודא המצאות AVR בגנרטור.

4. מיקום הצבת הגנרטור: גנרטור בעל חופה, גנרטור מושתק. אף כאן, לייעודו של הגנרטור ולמיקום המיועד להצבתו ישנם משקל בבחירה. כאשר מדובר בגנרטור שעתיד לפעול בחוץ, ישנה חשיבות לחופה, אשר תגן על הגנרטור מפני פגעי מזג האוויר (רוח, גשם וכד'). כאשר מדובר בגנרטור שעתיד לפעול במקומות בהם לרעש הנפלט ממנו יש חשיבות (כגון בניין מגורים), מומלץ לבחור בגנרטור מושתק, בעל חופה אקוסטית, אשר מקטינה את הרעשים הנפלטים ממנו בזמן פעולתו.

5. אפשרות ניוד הגנרטור: לגנרטורים השונים משקל עצמי שונה. לכן, כאשר מדובר בגנרטורים הכבדים יותר (גם בתוך טווח הגנרטורים הקטנים), קיימת חשיבות לאפשרות הניוד שלהם. לחלקם ישנם גלגלים, אשר מקלים על העברתם ממקום למקום. במידה והמדובר בגנרטור קטן, יש לבדוק האם הוא נכנס בקלות לרכב, ובגנראטורים הגדולים יותר, בהם יש צורך בהובלה מיוחד ובשירותי מנוף, יש להוסיף שירותים אלה על עלות הגנרטור עצמו, על מנת לקבל תמונה כוללת.

לסיכום, בחירת גנרטור להשכרה תלויה מאוד בצרכים הספציפיים של האירוע שלך.

לצוות שלנו ב- Beat ניסיון רב בהתאמת ציוד להשכרה לאירועים שונים ונשמח לעמוד לרשותכם בייעץ מקצועי לבחירת סוג הגנרטור הנכון עבורכם.