אם אתם מתכננים אירוע מכל סוג שהוא בקרוב (חתונה, בר מצווה, מסיבת טבע או כנס) בוודאי צפה ועלתה השאלה הנוגעת לסאונד ולמוסיקה ולדרך בה הם יושמעו באירוע (מערכת ההגברה) – האם משתלם יותר לרכוש מערכת כזו או לשכור אותה? לכל אחת מהאפשרויות ישנן מספר סיבות בעד ונגד, השכרת מיקרופוןוהכרתן תוכל לסייע לכם בהחלטה, בהתאם להתאמתם לנתונים הספציפיים שלכם.

יתרונות השכרת מערכת הגברה

עד לפני שנים לא רבות, לא עמדה בפני אנשים המארגנים אירוע אפשרות שכירת הציוד. הם נאלצו לקנות את הציוד או לשכור איש מקצוע (דיג'יי, למשל) שהביא עימו את הציוד שלו. בחלוף השנים, יותר ויותר מארגני אירועים פרטיים העדיפו להפריד בין ציוד הגברה שלו היו זקוקים לאיש המקצוע (בחלק מהמקרים, בשל אי הצורך באיש מקצוע בכנסים או במסיבות פרטיות ביתיות) וכך נולדה אפשרות השכרת מערכת הגברה. יתרונה הראשון והגדול של אופציה זו, הוא עלותה, הזולה יחסית לעלות רכישת הציוד. בצורה זו, אתם יכולים לקבל ציוד מעולה לצורך האירוע החד פעמי שלכם, בלי שתצטרכו להשקיע מעבר לתקציב של קיום האירוע המסוים הזה. יתרון נוסף הוא, שבמרבית המקרים, החברה המשכירה את מערכת ההגברה מספקת גם שירותים של הובלת הציוד למקום האירוע, פרישתו וקיבועו, ואף, במקרים מסוימים, הפעלתו. במקרה כזה, בו לוקחת חברת השכרת ציוד ההגברה את המשימה עליה מא' עד ת', נחסכים מכם הצורך לאחסן את הציוד לפני ואחרי האירוע, הסיכונים שבפרישה שאיננה מקצועית, ואפילו האתגר שעלול להיווצר בהפעלתו.

יתרונות קניית מערכת הגברה

למרות היתרונות הרבים שבשכירת מערכת הגברה, עדיין ישנם אנשים אשר מעדיפים לרכוש את הציוד, וכך, הם אינם תלויים בחברת השכרת ציוד או באנשי מקצוע. הם יכולים לעשות בו שימוש מתי שירצו וכמה שירצו ואינם נאלצים בכל פעם לעבור את מסלול בחירת הציוד המתאים (שקיים או לא קיים במחסן החברה המשכירה) ואף ללמוד ולהסתגל בכל פעם לציוד מסוג שונה. אף התחזוקה של מערכות הגברה, שהיוותה בעבר אתגר רציני, הפכה לקלה יותר מבעבר, ולכן, גם כאלה שאינם מומחים יכולים לעשות זאת לאורך זמן, עם הדרכה מינימלית בהתחלה. כמובן שעם הזמן, ההיכרות עם הציוד מאפשרת לכם לקצר תהליכים וזמנים וכל הפעלה או תחזוקה של המערכת הופכת לכל יותר מזו שקדמה לה. גם את הבעיה של הצורך באחסון הציוד ניתן לפתור בקלות, במיוחד אם אין המדובר ברמקולי-ענק מקצועיים, המיועדים להופעה באמפי קיסריה.

לסיכום:
כיום, כאשר שתי האפשרויות פתוחות בפניכם ולכל את מהן יתרונות רבים, הגורם העיקרי שעשוי לעזור לכם בהחלטה בין שכירת מערכת הגברה לקנייתה, הוא תדירות השימוש שאתם עתידים לעשות בו. במידה ואכן מדובר באירוע בודד, נראה כי אפשרות שכירת הציוד תשרת אתכם בצורה הטובה ביותר, במידה ומדובר בשורה של אירועים, תוכלו לבדוק מחדש את הכדאיות ולהחליט בהתאם לכך.