כאשר אנחנו מארגנים אירוע כמו חתונה, בת מצווה, בר מצווה, יום נישואין, או אפילו מסיבת רווקות או מסיבת יום הולדת, ברור שחשוב שבמסיבה תהיה אווירה תוססת ומלאת חיים. אווירה כזו, נוצרת, לרוב, כאשר מוזיקה מלווה אותו, שכן ידוע שכל אירוע המלווה במוזיקה, מתחיל ברגל ימין… אלא אם כן, לא בחרתם את מערכת ההגברה נכונה.

מערכת הגברה לאירוע

מה כוללת מערכת הגברה?

ציוד הגברה הינו השם הכולל של מערכות הגברה המעצימות צלילים ומוזיקה. לרוב, ההרכב הבסיסי של המערכות האלה כולל מגבר, רמקולים, מיקרופון ומיקסר. אבל, אירועים גדולים ומרובי אורחים, או כאלה הנערכים בשטח הפתוח (ולא באולם), צורכים יותר מכך. בנוסף לחבילה הבסיסית, תזדקקו גם לסטנדים לרמקולים הגדולים, סאב וופר, חיבורים לנגני מדיה שונים ואולי גם לפלטת די.ג'יי מקצועית, במידה והחלטתם שלא להשתמש בשירותיו של תקליטן לאירוע, אלא לעשות זאת בעצמכם.

למה חייבים ציוד הגברה איכותי?

גם איכות רכיבי ציוד ההגברה משחקת תפקיד בבחירה – ככל שהאירוע חשוב ומיוחד יותר, כך רכיביו צריכים להיות חזקים ועצמתיים יותר, המגבר חייב להיות אמין, המיקרופון חייב להיות מאיכות טובה, וכמובן שגם הרמקולים צריכים להתאים לדרישות הגבוהות, על מנת שלא תאכזבו את המוזמנים לאירוע. בוודאי שמסיבת יום הולדת ביתית לפעוט איננה מצריכה את הציוד האיכותי והיקר ביותר הקיים, אבל, גם כאן, לא מומלץ להתפתות ולבחון אך ורק את המחיר, מכיוון שעגמת הנפש של חתן יום ההולדת וחבריו עלולה להגיע במהרה, במידה והמערכת לא תעמוד בעומס, נמוך ככל שיהיה.

איזה שיקולים נוספים קובעים בעת בחירת מערכת הגברה לאירוע?

כפי שהזכרנו, גם למיקום בו נערך האירוע יש חשיבות בעת בחירת הציוד המתאים: אירוע הנערך במתחם פתוח, בחיק הטבע או באולם שאיננו סגור ומקורה, מאתגר את הציוד ומערים בפניו מכשולים, איתם לא צריך להתמודד ציוד הגברה באולם סגור. לכן, במקרה כזה, יש להקפיד על בחירת רמקולים אמינים במיוחד ובאיכות צליל טובה ועצמתית. אין צורך בבחירת מיקרופון מקצועי ואיכותי באופן מיוחד, אלא אם כן האירוע כולל קטעי שירה או נגינה, אשר בהם חשובה מאד איכות המיקרופון.

לסיכום:
בבחירת מערכת הגברה לאירוע, יש להתחשב בגורמים שונים ורבים, כמו סוג האירוע, מיקומו, השטח אותו יצטרך הסאונד לכסות וכן הלאה. ההתעקשות לבחון את ההחלטה אך ורק דרך השיקול הכלכלי, עלולה לגרום לכם לשכור ציוד הגברה זול ולא איכותי, מחברה שאיננה מתחזקת אותו כהלכה וחוסכת עלויות בדרכים נוספות, כרכישת ציוד באיכות ירודה, אי החלפת חלקים פגומים וכן הלאה. מאחר, וסביר להניח כי אינכם אנשי מקצוע בתחום, לא תוכלו לזהות את הבעיות מראש, והן תצוצנה במהלך האירוע עצמו ותפגומנה בהנאתכם ובהנאת המוזמנים ממנו.