בכל המאמרים המדברים על השכרת מסך למקרן, תוכלו למצוא מידע רב המסביר לכם כיצד לבחור מקרן, מה צריך לבדוק כאשר אתם שוכרים אחד כזה, מאיזה מקרנים צריך להיזהר וכן הלאה. אולם, רוב המאמרים אינם עוסקים בחלקו הנכבד של הפרטנר בזוג הזה, מסך ההקרנה. הרי אתם יכולים לשכור את המקרן המשוכלל (והיקר) ביותר בעולם, במידה ולא תשתמשו במסך מתאים (או אפילו סתם תאלתרו מסך מסדין לבן גדול), חלק גדול מהיתרונות של המקרן יאבדו ואז, מה שיש בידיכם הוא מקרן רגיל למדי.

השכרת מסך למקרן

סוגי מסכים למקרן

בנוסף לגודל, מסכים להשכרה מתחלקים למספר סוגים ומחולקים לפי קריטריונים שונים. במגוון הרחב תוכלו למצוא, למשל:

  • מסכים ידניים מול מסכים חשמליים – מסכים חשמליים הינם מסכים המכילים מנוע הגולל את בד המסך. מומלץ להשתמש במסכים כאלה במקרים בהם גלילה ידנית עלולה לפגום בבד של המסך וליצור בו קמטים.
  • מסכים קבועים מול מסכים ניידים – כאשר מדובר על מסכים להשכרה, לרוב, נקודה זו איננה משמעותית עבורכם, אבל כאשר מדובר במסכים המיועדים להקרנה ביתית זו דילמה משמעותית, שלעיתים יכולה להפריד בין הגדרתו של חדר כ"חדר מדיה" לבין "חדר שלפעמים רואים בו סרטים".
  • מסכים מתקפלים מול מסכים קשיחים – מסכי הקרנה על חצובה הם מסכים שאותם ניתן לנייד בעת הצורך ולמקם אותם בכל מקום בו תזדקקו להם. מסכים אלה מתקפלים בקלות ונכנסים לרכב. עם זאת, מומלץ לוודא כי במקום בו אתם מתכוונים להעמיד מסך כזה ישנו שטח מפולס, אשר ימנע מהמסך להתנדנד ולפגום בחוויית הצפייה.
  • עם גבולות שחורים וללא – גבולות שחורים מסביב לבד הלבן של המסך יוצרים את האפקט של חוויה קולנועית ולכן, מומלץ לשכור מסך כזה, אם אתם מתכוונים להקרין סרט. במקרים אחרים, כבימי עיון והרצאות, תוכלו להסתפק במסכים הרגילים.

כיצד תבחרו מסך למקרן?

הנה מספר אספקטים אותם תצטרכו לבחון, כאשר אתם שוכרים מסך לאירוע שאתם מתכננים:

  • גודל המסך – לשימוש פרטי או עסקי (ולא אולם קולנוע או הופעות בפארק הירקון) עומדים לרשותכם מבחר של גדלים למסך, לפי הצרכים או המיקום שעומד לרשותכם. החל במסך הגדול שגודלו 3X4 המיועד להקרנות המוניות ואירועים בשטחים פתוחים וכלה במסכים הקטנים יותר, המיועדים להרצאות, כנסים וימי עיון.
  • איכות הבד – כאן, מומלץ שלא להתפשר ולבחור בבד איכותי או בד כפול, אשר ייצור אטימות וימנע תופעות כמו שקיפות המאפשרת לכם לראות, בנוסף למוקרן על המסך, גם את המתרחש מאחוריו. הדבר חיוני במיוחד במקומות בהם אין לכם שליטה על המוזמנים והם מסתובבים במקום האירוע, ובין השאר, גם מאחורי המסך.
  • רמת המתח (או הרפיון) של הבד – לכאורה, למה לשכור מסך מיוחד? הרי כל סדין לבן וגדול יכול להתאים למשימה. אז זהו, שלא בדיוק! בד גלי ומסך שאיננו מתוח כהלכה עלולים לגרום לכך שכל המוקרן עליו יקבל דפורמציה ויתעוות.
  • יציבות המסך – בשימוש במסך ובמקרן, בנוסף ליציבותו של המקרן, לא פחות חשוב ליצור מצב בו המסך קבוע במקומו, איננו מתנופף או מתנדנד. לכן, אם מדובר באירוע בחיק הטבע, בחרו מסך בעל רגליים יציבות ודאגו לקבע אותן לקרקע בעזרת חפצים כבדים או אבנים גדולות.

עדיין לא מצליחים להחליט איזה מסך אתם צריכים?

המומחים שלנו עומדים לרשותכם ויסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה!

שווה בדיקה! מבצע מטורף על השכרת מקרן ומסך