בשנת 1966 עלתה לרדיו ברשת ב' התוכנית "אלה הם חייך", בהנחייתו של עמוס אטינגר. כשש שנים לאחר מכן, העתיקה התוכנית את הפלטפורמה שלה מהרדיו לטלוויזיה והפכה לתוכנית "חיים שכאלה". במשך 30 השנים שלאחר מכן, הופקו, הוקלטו ושודרו עשרות תוכניות, שבכולן, הקונספט היה זהה: כוכב התוכנית הוכנס לאולפן החשוך, האורות נדלקו ובאולפן התארחו מכרים, בני משפחה וחברים, אשר חלקו עם הקהל באולפן והצופים בבית אנקדוטות וסיפורים מעברם המשותף עם כוכב התוכנית. כיום, התוכנית כבר איננה נמצאת בלוח המשדרים, אבל מסיבות "חיים שכאלה" נפוצות, במיוחד לציון יום הולדת 50 ומעלה, פרישה לגמלאות וכד'.

הפקת מסיבת חיים שכאלה

הנה מספר דברים חשובים, שאם אתם מארגנים מסיבה כזו, רצוי שלא לשכוח:

רשימת המוזמנים – השאיפה: רשימה הומוגנית ככל שניתן

המוזמנים נחשבים, כנראה, לאלמנט החשוב ביותר בכל אירוע, אולם במסיבה כזו במיוחד, מאחר וחלק גדול מתוכן הערב נשען עליהם. במסיבה כזו מתחלקים המוזמנים לשלושה: המוזמנים שמספרים על חתן/כלת המסיבה, המוזמנים שאינם מספרים אבל משתתפים בהכנת המצגת (פירוט בהמשך) והמוזמנים שאינם "תורמים" לתכני המסיבה, אבל הגיעו כדי לחגוג עם חתן/כלת השמחה. שלושה סוגי המוזמנים חשובים במידה שווה וכדאי לנסות ולהשתדל למצוא סוג של מכנה משותף הומוגני ביניהם, פרט להיכרותם עם כוכב/ת הערב, כמובן.

המצגת – השכרת מסכים, מקרן או מחשב

חלק גדול מהתוכן של הערב מתבסס על הוויזואליה. זו יכולה להיות מצגת המורכבת מתמונות וקריינות או סרטון קצר שסוקר את ההיסטוריה של חתן/כלת השמחה. את המצגת יש להכין זמן רב מראש ככל שניתן, על מנת להימנע מתקלות שונות וכדי לספק למכינים אותה את הזמן הדרוש כדי למצוא את התמונות המתאימות וחומרים נוספים. פניה לחברת השכרת מסכים אף היא תיעשה מוקדם ככל האפשר, על מנת למנוע אפשרות של ביטולים ברגע האחרון. על פי סוג החומר המוקרן יש לבחור את אמצעי ההקרנה: מחשב למצגות וסרטונים או מקרן לשקופיות ולמצגות (רוב חברות השכרת המסכים מציעות גם השכרת מקרן מסוגים שונים).

מה אומר לך הקול הבא? – אורח בהפתעה

בכל אחת מתוכניות "חיים שכאלה" הופתע כוכב התוכנית על ידי אורח שהיה נסתר מעיני היושבים ואמר משפט שהיה בו כדי לרמוז לכוכב התוכנית על זהותו. במידה ואתם רוצים להשתמש בגימיק הזה, תצטרכו להקליט את האורח המפתיע קודם לכן, ולארגן חדר בו יוכל לשהות עד שיקראו לו. השתדלו להימנע מ"גילויים" מביכים מידי עבור כוכב/ת המסיבה, או, במידה ומדובר באדם מבוגר מאד, השתדלו שלא לגרום לו להתרגשות רבה מידי (התקף לב הנגרם כתוצאה מהתרגשות איננה תופעה יוצאת דופן אצל אנשים קשישים).

תוכלו לסיים את הערב כאשר אתם מעניקים לחתן/כלת המסיבה ספר המאגד את הזיכרונות שהועלו, אלבום תמונות מלווה בכיתובים מרגשים פרי עטם של המוזמנים או תקליטור למזכרת.

 

בביט השכרת ציוד מתקדם לאירועים בהפקה עצמית, צרו קשר ונשמח להציע את הציוד המתאים להשכרה כולל הדרכה.