אם ארגנתם אירוע בעבר, או שבדיוק עכשיו אתם במהלכו של ארגון, בוודאי פניתם לחברו הטוב של האדם (לא, הפעם לא הכלב, אלא מנוע החיפוש גוגל :)) וחיפשתם בעלי מקצוע וחברות השכרה בתחומים השונים הנדרשים לכם. כל חיפוש כזה מעלה עשרות ומאות תוצאות, ועכשיו, לכו תדעו מי מהן חברה אמינה ומקצועית, ומי מהן עלולה להיעלם לכם שניה אחרי שהתשלום הועבר. גם תחום השכרת ציוד תאורה מלא בחברות מכל הסוגים, חלקן מקצועיות יותר, חלקן – הרבה פחות (ומהן, כמובן, רצוי להימנע). איך מבדילים ביניהן? הפעם, לנוחותכם, ריכזנו שלושה טיפים שעוסקים בסימנים המזהים של חברות השכרת ציוד תאורה שאיתן עדיף לכם שלא להתקשר.

חברת השכרת ציוד תאורה

השכרת ציוד תאורה – דברים שצריך להיזהר מהם

  • חברה שנותנת לכם להחליט בעצמכם מהו הציוד הדרוש לכם – ישנה סיבה טובה לכך שאתם עוסקים בתחום העיסוק הספציפי שלכם, שכנראה, איננו השכרת ציוד תאורה. לכל בעל מקצוע תחום התמחות משלו, וסביר להניח ששלכם איננו שייך לתחום תאורת אירועים. לכן, חברה שמאפשרת לכם להחליט על כמות ציוד התאורה וסוגו, היא אחת משתיים: או שלא אכפת לה אם האירוע שלכם יצליח או לא, והשנייה – חמור מכך, שמדובר בחברת השכרת ציוד תאורה שאיננה מקצועית, ולכן, הציוד שלה איננו מתוחזק כהלכה. גם כאן, אתם עלולים להיתקל בבעיות ותקלות בציוד המשובש, שעלולות לקרות, אם מרפי יחליט, בדיוק באמצע האירוע.
  • חברה שאיננה מציעה לכם את האפשרות שהיא תבצע עבורכם את הקמת ציוד התאורה ופירוקו – לרוב, עומדות בפני מארגן אירוע כמה אפשרויות: לשכור את שירותי החברה שמשכירה לו את הציוד גם להקמה ופירוק, להפריד בין שני הגורמים (לשכור את הציוד בחברה אחת ואת שירותי ההקמה מחברה אחרת) או לשכור את הציוד ולקחת על עצמו את הקמתו ופירוקו. כמובן, שהראשונה מבין שלוש האפשרויות היא הטובה ביותר, מאחר והיא מצוותת אליכם אנשי מקצוע אשר מכירים את הציוד "מהבית" ויכולים ליצור את האווירה הרצויה לכם במסיבה.
  • חברת השכרת ציוד אשר אטומה לצרכיכם הספציפיים אלא מונעת מהצורך לסגור עסקה – במרבית המקרים, ניתן לזהות חברות השכרת ציוד כאלה בזכותם של אנשי מכירות נלהבים מידי, שידחפו אתכם לביצוע העסקה ולא ישאלו שאלות על האירוע המדובר ולא יתעניינו אם אתם זקוקים לייעוץ או שאתם כבר יודעים מה אתם צריכים. במידה ותחליטו לשכור ציוד כלשהו מחברת השכרת ציוד מסוג זה, אתם עלולים לעמוד בפני שוקת שבורה, שניה לאחר שתיסגר העסקה ותאושר בחברת האשראי. אין רע בחברות מוכוונות-רווח, אבל יש המון רע בחברות שכל מה שמניע אותן הוא רק הרווח.

לסיכום:
למרות שסביר להניח שיש לכם תקציב ספציפי, חברת השכרת ציוד התאורה שתבחרו להתקשר איתה איננה חייבת להיות הזולה ביותר, אולם היא חייבת להיות אמינה ומקצועית. היא צריכה לעמוד לרשותכם בייעוץ ובהכוונה בעת אפיון הצרכים, בחירת הציוד ולאורך כל זמן האירוע (למקרה של תקלות בלתי צפויות שעלולות להתרחש). אם חברת השכרת הציוד איננה משדרת לכם רושם כזה, עדיף להימנע מלהתקשר איתה.